Aşkın Kanunu Dizisi'ne Akut ve Aka Desteği - Son Dakika

Aşkın Kanunu Dizisi'ne Akut ve Aka Desteği

08.11.2014 08:50
Aşkın Kanunu Dizisi'ne Akut ve Aka Desteği

Yapımını TMC'nin, yapımcılığını Erol Avcı'nın üstlendiği Aşkın Kanunu dizsinin ilk bölüm çekimleri için çok özel bir prodüksiyon hazırlandı.

Küçük bir çocuğun kurtarma sahnesinin yer aldığı ilk bölümde hem AKUT (Arama Kurtarma Derneği) hem de AKA (Arama Kurtarma Araştırma Derneği)'dan destek alındı.

"Galata Köprüsü için özel izin"

10 Kasım Pazartesi saat 19.55'te TRT1 ekranlarından izleyiciyle buluşmaya hazırlanan Aşkın Kanunu dizisinin ilk bölümlerinde yer alan kurtarma sahnesinin çekimleri Büyük Şehir Belediyesi'nden alınan özel izinle Eski Galata köprüsünde gerçekleşti.

Aralarında Ceyda Düvenci, Mustafa Üstündağ, Bülent Şakrak, Beste Bereket ve Ayten Uncuoğlu gibi başarılı oyuncuların yer aldığı dizinin ilk bölümünde yer alan kurtarma sahnesine AKUT, on kişilik ekibinin yanı sıra bir de zodiac botla destek verdi. AKA'nın ise beş kişilik bir ekip ve kurtarma aracıyla destek olduğu çekimlerin hazırlık süreci 4 saat sürerken, çekimler ise üç saatte tamamlandı.

Sahnelerde yer alan çocuk oyuncunun kostümün içine balık adam kıyafeti giydirildi. Beş kişilik özel efekt uzmanı ve güvenlik halatlarıyla yapılan çekimlerde 2 ambulans ve 6 kişilik sağlık ekibi ise hazır bulundu. 100 kişilik teknik ekibin yanı sıra 75 kişilik yardımcı oyuncu da bu sahnelerin çekimi sırasında görev aldı.

İlk gençlik yıllarından beri birbirlerine aşık olan İpek ve Çetin'in on beş sene sonra aldıkları ayrılık kararının ardından, tüm zorluklara rağmen "Aşk hala mümkün müdür? Mutlu evliliğin formülü nedir? sorularına cevap aradığı "Aşkın Kanunu", nun senaryosunu Sema Ali Erol ve Gülden Çakır yazıyor, yönetmenliğini ise M. Çağatay Tosun yapıyor…

YORUMLAR
500
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Aşkın Kanunu Dizisi'ne Akut ve Aka Desteği - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement