Aşkla Koşan Kaybeder Mi! - Son Dakika

Aşkla Koşan Kaybeder Mi!

06.06.2018 02:36
Aşkla Koşan Kaybeder Mi!, System.String[]

Başkan Ali Koç çocukluk hayaline kavuşmak için adım adım ilerledi tüm planlarını titizlikle hayata geçirdi.

CELAL UMUT EREN

Rekor oyla tarihi seçimden zaferle ayrılan Fenerbahçe'nin yeni patronu son 8 aylık süreçte toplantılar, konuşmalar ve seminerlerle kongreye hazırlandı. Sportif ve mali hedeflerle ilgili uzman isimlerle çalışan Ali Koç tam 49 ayrı etkinlikte taraftarlarla bir araya gelirken, sosyal medyayı da çok iyi kullandı.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, tarihi göreve adım adım hazırlandı. Çok yoğun ve geniş kapsamlı bir çalışmanın ardından rekor oyla göreve seçilen Koç ve ekibi, her ihtimali, her konuyu titizlikle ele aldı.
Hem mevcut yönetime karşı yapılan eleştiri ve muhalefet hem de çalışma stili düzenli bir takvime göre kurgulandı. İlk olarak Ekim 2016'da 1907 Derneği'nde ekip arkadaşlarına başkan adayı olacağını söyleyen Ali Koç, daha sonra 8 aylık bir süreçte toplantılar, konuşmalar, görüş alış verişleri ve seminerlerle sıkı bir hazırlık dönemine girdi.Bu süreçte, sportif direktör olarak gördüğü Damien Comolli başta olmak üzere Peter Kenyon, Gerard Houllier ve David Dein gibi Premier Lig ve Avrupa futbolunda hem yönetici hem de sportif anlamda iş yapmış üst düzey isimlerle seminerler gerçekleştirildi. 1907 Derneği'ndeki bu toplantılara Koç'un yönetimde düşündüğü herkes katıldı. Tek tek futbolun ekonomik, sosyolojik, saha içi, saha dışı ve taraftar yönleri ele alındı.
Haziran 2017'de yapılan Mali kongrede resmen adaylığını ilan eden Ali Koç, Eylül 2017'de 1907 Derneği'ndeki görevinden istifa edip, 'Fenerbahçeliyiz' oluşumunu kurdu. Tamamen şeffaf ve tarafsız bir seçim çalışması yürüten Koç, bir siyasi parti gibi planlama yapıp, sahaya indi.
Sürekli sıcak tuttu
Büyüklü-küçüklü 49 ayrı toplantıya katılan ve çeşitli Anadolu şehirlerine giden Ali Koç hem kongre üyeleriyle tanıştı hem de taraftarların nabzını tuttu. Burada kendisi için özel bir iletişim ve medya ekibi de kuran Fenerbahçe Başkanı, sosyal medyayı çok aktif kullandı. Videolar, fotoğraflar ve paylaşımlarla taraftarın heyecanı sürekli sıcak tutuldu.

Ekonomik konular da unutulmazken, şu an yönetimde bulunan Burhan Karaçam ve Erol Bilecik gibi isimlerin önderliğinde kulübün bugünkü, geçmiş ve gelecek mali tablosu tüm yönleriyle değerlendirildi.

Devamlı takip
Seçim sürecinde Ali Koç, futbol takımı başta olmak üzere tüm branşları tıpkı başkan gibi adım adım izledi. Futbol ve basketbol maçlarını tribünden izleyen Koç, diğer branşlardaki her bilgiyi hep göz önünde tuttu. Amatör şubeleri de başta voleybol ve kürek olmak üzere çok seven Ali Koç, ekonomik anlamda hangi branşa nasıl hamle olacağını planladı. Ekonomik çalışmalar sırasında amatör branşlara verilecek sponsor desteği de detaylarıyla masaya yatırıldı.
E-Spor desteği
Koç kongre öncesi E Spor projesini yakından izledi. En güvendiği çalışma arkadaşlarından Sina Afra'yı bu konuda görevlendiren Koç, 1907 E Spor ile dünyada hızla yayılan bu branşı bizzat takip etti. İlk senede şampiyonluğun kazanılmasıyla hem seçim süreci olumlu etkilendi hem de kulübe kazandırılması için ilk ışık yakıldı. Kısa sürede E Spor branşını daha da güçlendirip, genç nesli yakalamak isteyen Koç, Avrupa çapında popüler olan bu sporu kullanmak istiyor.
]
]
]
Aşkla Koşan Kaybeder Mi!

Kaynak: Skorer

Son Dakika Spor Aşkla Koşan Kaybeder Mi! - Son Dakika Spor


YORUMLAR

Son Dakika

Kamu çalışanlarının mesai saatleri 10.00-16.00 olarak belirlendi Juventus-Dinamo Kiev maçıyla Şampiyonlar Ligi'nde ilk kez bir kadın hakem düdük çalacak Sokak kısıtlamasında, 7 zorunlu hal dışında özel araçla şehirler arası seyahate izin verilmeyecek Tayland'da balıklar 25 milyon lira değerinde balina kusmuğu buldu Barcelona, Messi'nin Maradona'yı andığı gol sevinci sonrası 3 bin euro ceza aldı Doğu Akdeniz'de gerilimi tırmandıran adım! Yunanistan'ın F-35 talebine ABD'den olumlu yanıt geldi İbo Show'un merakla beklenen yeni bölüm konukları belli oldu Burak Yılmaz, 7 maç üst üste gole katkı yaparak kulüp rekoru kırdı