ASKON Başkanı Aydın, sanayi üretim verilerini değerlendirdi Açıklaması - Son Dakika

ASKON Başkanı Aydın, sanayi üretim verilerini değerlendirdi Açıklaması

14.11.2019 15:58
ASKON Başkanı Aydın, sanayi üretim verilerini değerlendirdi Açıklaması, System.String[]

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın, bugün açıklanan eylül ayı sanayi üretim verilerine ilişkin, "Eylülde sanayi üretim rakamlarının Eylül 2018'e oranla yüzde 3,4 yükselmesi ekonomik büyümenin de habercisi." ifadesini kullandı.

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın, bugün açıklanan eylül ayı sanayi üretim verilerine ilişkin, "Eylülde sanayi üretim rakamlarının Eylül 2018'e oranla yüzde 3,4 yükselmesi ekonomik büyümenin de habercisi." ifadesini kullandı.

Orhan Aydın, yaptığı yazılı açıklamada, geçen yılın ağustos ayından itibaren daralan sanayi üretiminin, eylülde 2018'in aynı dönemine kıyasla yüzde 3,4 yükselmesini "büyümeye işaret" olarak değerlendirdiğini belirtti.

Aydın, şunları kaydetti:

"İş dünyası olarak son 15 ayda art arda 3 kez büyük kur ataklarına karşı büyük mücadele gösterdik. Bu süreç içerisinde enflasyonun kontrol altında tutulması moraller açısından çok önemliydi. Çok şükür, dengeleme süreci ile birlikte enflasyon konusunda da arzulanan hedeflere ulaşmaya başladık. Merkez Bankası'nın faizleri düşürmesi de piyasaya canlılık getirdi. Piyasalar moralli ve canlı olursa ekonomimizde de hareketlenme kaçınılmaz oluyor. Eylülde sanayi üretim rakamlarının Eylül 2018'e oranla yüzde 3,4 yükselmesi ekonomik büyümenin de habercisi. Ülkemiz adına sıkıntılı günlerin geride kaldığını söyleyebiliriz. Artık dönem, üretme ve ekonomik canlanma dönemidir. Hayırlısı ile bundan sonra birçok verinin de arzulanan, istenilen seviyede oluştuğunu hep birlikte göreceğiz."

- Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi ASKON Başkanı Aydın, sanayi üretim verilerini değerlendirdi Açıklaması - Son Dakika Ekonomi


Son Dakika

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Özlü: 2021 sonuna kadar tedbirlerle devam etmemiz gerekiyor Dünya Sağlık Örgütü: Aşı çalışmalarındaki olumlu haberlerle tünelin ucundaki ışık görüldü Rıdvan Dilmen'den, Fatih Terim'e sert eleştiri: Ne gerek vardı, 6-0 mı yeneceksin? 51 yaşındaki Jennifer Lopez, sahne şovuyla Amerikan Müzik Ödülleri'ne damga vurdu Reuters'tan bomba Dağlık Karabağ iddiası: Türkiye ve Rusya gözlem noktası konusunda anlaşmazlık yaşıyor Aynı aileden 3 kişi birkaç gün arayla koronavirüse yenik düştü İYİ Parti'de istifa depremi! 5 isim partiyi bombalayarak görevlerini bıraktı Tramvay durağına izinsiz giren genç, kendisini uyaran güvenlik görevlisini bıçakladı! O anlar kamerada