Aslan: Bölgedeki Gelişmeler Karşısında Doğru Yönlendirmeler Yapmalıyız - Son Dakika

Aslan: Bölgedeki Gelişmeler Karşısında Doğru Yönlendirmeler Yapmalıyız

12.01.2012 16:45
Aslan: Bölgedeki Gelişmeler Karşısında Doğru Yönlendirmeler Yapmalıyız, System.String[]

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan, bölgede Türkiye'nin son zamanlarda yaşanan dış olaylarla ilgili ciddi yönlendirmeler yapmak durumunda olduklarını belirtti.

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan, bölgede Türkiye'nin son zamanlarda yaşanan dış olaylarla ilgili ciddi yönlendirmeler yapmak durumunda olduklarını belirtti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Umut Oran, Gaziantep milletvekilleri Mehmet Şeker ve Ali Serindağ, Parti Meclis Üyesi Yaşar Ağyüz ve CHP Gaziantep İl Başkanı Ali Peri ile birlikte GTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan'ı ziyaret etti.

GTO Yönetim Kurulu Üyesi Reis Reisoğlu ile Genel Sekreter Halil Göçer'in de hazır bulundukları ziyarette konuşan GTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan, bu bölgede Türkiye'nin son zamanlarda yaşanan dış olaylarla ilgili ciddi yönlendirmeler yapmak durumunda olduklarını belirterek, "Çünkü çok uzun süredir komşu ülkelerle ilişkilerin yönlendirilmesi konusunda öncü rol oynuyoruz. Dolayısıyla sorumluluğumuz bir kat daha artıyor." dedi. Milletvekilleriyle Gaziantep'in, bölgenin ve ülkenin sorunlarıyla ilgili görüş alışverişinde bulunacaklarını belirten Aslan, şunları söyledi:

"Özellikle son zamanlarda Türkiye- Suriye ilişkileri ve Suriye'de yaşanan olaylarla ilgili ciddi bir değerlendirme yapma ihtiyacındalar. Biz de kendilerine hem Gaziantep'in hem bölgenin bu bağlamda etkileşimiyle ilgili bilgi aktaracağız. Şu anda Türkiye'nin karşı karşıya bulunduğu gerek ekonomik gerek sosyal ve dış siyasetle ilgili sıkıntılarla ilgili karşılıklı görüşlerimizi paylaşacağız. GTO olarak, bu bölgede özellikle Türkiye'nin son zamanlarda yaşanan dış olaylarla ilgili etkileşimiyle çok ciddi yönlendirmeler yapmak durumundayız. Çünkü çok uzun süredir komşu ülkelerle ilişkilerin yönlendirilmesi konusunda öncü rol oynuyoruz. Dolayısıyla sorumluluğumuz bir kat daha artıyor."

Umut Oran da konuşmasında, Gaziantep ekonomisinin ve ticaretinin özellikle komşu ülkelerle boyutunu değerlendireceklerini söyledi. Oran, "Öncelikle sayın başkana, bizi kabul ettiği ve değerli görüşlerini bizlerle paylaştığı için teşekkür ediyorum. Görüşmemizde, Gaziantep'in komşu ülkelerle özellikle Suriye ile olan boyutunu ele alacağız. Biz Gaziantep'i, Türk ekonomisinin çok önemli can damarı olarak görüyoruz. Gaziantep, özellikle GAP Bölgesi ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde ekonominin kalbi durumundadır. Dolayısıyla buradaki gelişmeler Türkiye'yi ve ekonomiyi etkileyebilecek gelişmeler. Bu anlamda sayın başkanın da bilgi ve tecrübelerinden yararlanmak üzere değerlendirmelerde bulunacağız." dedi.

Aslan: Bölgedeki Gelişmeler Karşısında Doğru Yönlendirmeler Yapmalıyız

- Kaynak: CHA

Son Dakika Politika Aslan: Bölgedeki Gelişmeler Karşısında Doğru Yönlendirmeler Yapmalıyız - Son Dakika


Son Dakika

Prim borçları nedeniyle emekli olamayanlara büyük fırsat! Yapılandırma için 2 ayınız var Apartmanın otoparkında bulunan bir buçuk metrelik yılanın yakalanma anı kamerada İmamoğlu, koronaya yakalanmadan iki gün önce apandisit ameliyatı olmuş Manavgat'ta defne yaprağından 5 milyon lira gelir bekleniyor ABD'den S-400 tehdidi: Türkiye'ye yaptırımlar kesin olarak düşünülüyor Oktay Kaynarca ve Necati Şaşmaz, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde yeniden bir araya gelecek Polis memuru, komşusunu 5 kurşunla öldürdü İmamoğlu, İstanbul'daki korona toplantısına neden davet edilmedi? Bakan Koca, ilk kez konuştu