Aslan, TEOG Sınavlarının Yapıldığı Okulları Gezdi - Son Dakika

Aslan, TEOG Sınavlarının Yapıldığı Okulları Gezdi

28.04.2016 14:50
Aslan, TEOG Sınavlarının Yapıldığı Okulları Gezdi, System.String[]

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Ortak Sınavı öncesinde, sınavın gerçekleşeceği okullarda incelemelerde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Ortak Sınavı öncesinde, sınavın gerçekleşeceği okullarda incelemelerde bulundu.

İlk olarak Şair Sırrı Hanım Ortaokulu'na geçen İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, burada İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İhsan Koç, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mansur Kendal ve Okul Müdürü Ahmet Sevinç tarafından karşılandı.

8. Sınıf öğrencilerine yönelik 27 Nisan 2016 tarihinde Türkçe, Matematik ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerini kapsayan sınavla ilgili olarak bir açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, ortaöğretime geçiş yapacak öğrenciler için TEOG Ortak Sınavı'nın önemli bir aşama olduğunu belirtti. Aslan, öğrencilere en iyi sınav ortamını sağlamak ve sınav kaygılarını mümkün olduğunca azaltmak amacıyla ilgili kurumlarla birlikte, il genelinde gereken tüm tedbirleri aldıklarını ifade etti.

Diyarbakır'da merkez ve ilçeler dâhil olmak üzere 389 okulda, 2 bin 430 salonda, 32 bin 753 8'inci sınıf öğrencisinin sınava gireceğini kaydeden İl Milli Eğitim Müdürü Aslan, sınava girecek öğrencilere başarılar diledi. Ülke genelinde 6 oturumda gerçekleştirilen TEOG sınavlarının, 09.00 ile 12.00 saatleri arasında yapıldığı ve her ders için 40 dakika süre verildiği bildirildi. Sınavlarda görevli öğretmenler, öğrenciler ve veliler ile görüşen İl Milli Eğitim Müdürü Aslan daha sonra okuldan ayrıldı.

Aslan, TEOG Sınavlarının Yapıldığı Okulları Gezdi

Kaynak: Temsilci

Son Dakika Yerel Aslan, TEOG Sınavlarının Yapıldığı Okulları Gezdi - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Son Dakika: Bakan Koca, illere göre haftalık vaka sayısını açıkladı! 4 il kırmızı kategoride 19:50 Son Dakika: Bakan Koca, illere göre haftalık vaka sayısını açıkladı! 4 il kırmızı kategoride Son Dakika: Türkiye'de 22 Haziran günü koronavirüs nedeniyle 57 kişi vefat etti, 6 bin 143 yeni vaka tespit edildi 19:27 Son Dakika: Türkiye'de 22 Haziran günü koronavirüs nedeniyle 57 kişi vefat etti, 6 bin 143 yeni vaka tespit edildi Son Dakika: Beşiktaş, Sergen Yalçın'la anlaşma sağladı 19:07 Son Dakika: Beşiktaş, Sergen Yalçın'la anlaşma sağladı
Tasarı yasalaştı, trafik sigortası poliçe fiyatları düşüyor 18:23 Tasarı yasalaştı, trafik sigortası poliçe fiyatları düşüyor 1915 Çanakkale Köprüsü'nün çelik yapılarını iki fabrikada tam 2 bin işçi üretiyor 16:46 1915 Çanakkale Köprüsü'nün çelik yapılarını iki fabrikada tam 2 bin işçi üretiyor Trafikte yeni dönem! Mayıs 2022 itibarıyla araçlara karakutu zorunluluğu geliyor 16:12 Trafikte yeni dönem! Mayıs 2022 itibarıyla araçlara karakutu zorunluluğu geliyor
Son Dakika! Yerli koronavirüs aşısının adı belli oldu: TURKOVAC 16:08 Son Dakika! Yerli koronavirüs aşısının adı belli oldu: TURKOVAC Diyarbakır'da dev karpuz maketi ile kamufle edilen baz istasyonu büyük tepki topladı 15:10 Diyarbakır'da dev karpuz maketi ile kamufle edilen baz istasyonu büyük tepki topladı
Advertisement