Asr-ı Saadet Gecesi Programına Yoğun İlgi - Son Dakika

Asr-ı Saadet Gecesi Programına Yoğun İlgi

10.04.2017 16:10
Asr-ı Saadet Gecesi Programına Yoğun İlgi, System.String[]

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş tarafından Kutlu Doğum Haftası kapsamında Asr-ı Saadet Gecesi düzenlendi.

Atatürk Kapalı Spor Salonunda düzenlenen geceye Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, Malatya İl Müftüsü Ümit Çimen, Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş Genel Müdürü Sabri Akın ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kur'an tilaveti ile başlayan gecenin açılışında bir konuşma yapan Malatya İl Müftüsü Ümit Çimen; "Bu güzel programa; "En kıymetlimiz, en değerlimiz Hz. Muhammed (SAV) programına hepiniz hoş geldiniz. Yüce Allah'ın yeryüzüne gönderdiği son elçi, alemlere rahmet olarak gönderdiği haber verdiği ve insanlık için son örnek, sevgili peygamberimizi anlatmak ve anlamak elbette çok önemli" dedi.

Çimen, Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Diyanet İşleri Başkanlığınca her yıl bir tema, bir konu belirleniyor. Bu seneki konuda "Hz. Muhammed ve Güven Toplumu" bildiğiniz üzere sevgili peygamberimizin bizzat kendileri peygamberliğinden öncede sonrada adı sanı Muhammedül Emin idi. Hiç Şüphesiz onun ümmeti olduğunu söyleyen insanların oluşturduğu toplumunda güven toplumu olması gerektiğini belirtti.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Kutlu Doğum haftasını dolu dolu geçirmemiz gerekiyor. Peygamberimizi ve Asr-ı Saadeti iyi anlamız ve idrak etmemiz gerekiyor. Kuran'ın ve İslam'ın geldiği bu süreci iyi anlamamız gerektiğini ifade etti.

Açılış konuşmalarının ardından Sedat Uçan, okuduğu ilahilerle duygusal anlar yaşattı. Prof. Dr. Mustafa Karataş ise Hz. Muhammed'in hayatını anlatarak katılımcıları bilgilendirdi. Hz. Peygamberin büyük çileler çektiğini dile getiren Karataş, Hz. Peygamberin çok iyi anlaşılması ve hayatının, sözlerinin iyi incelenmesi ve örnek alınması gerektiğini kaydetti.

Asr-ı Saadet Gecesi programı yapılan dualarla son buldu.

Yaklaşık 2 saat süren gecenin sonunda Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş tarafından vatandaşlara gül dağıtıldı.

Asr-ı Saadet Gecesi Programına Yoğun İlgi

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Asr-ı Saadet Gecesi Programına Yoğun İlgi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Futbol yorumcusu Sinan Engin'in koronavirüs testi pozitif çıktı Gözü dönen şahıs, önce ayrıldığı nişanlısı ve annesini sonra kendini öldürdü Meteoroloji'den 13 il için için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı kız çocuğu bulundu MAK Danışmanlık, son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı üç parti geçiyor Azerbaycan'dan darbe yiyen Paşinyan, halkını tehdit etti: Geri duranları, kaçanları ağır cezalandıracağız Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi Azerbaycanlı öğretim görevlisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazdı: Bizi öldürün ama onlara bırakmayın