Assnage İstemediği Sürece Fransa Sığınma Hakkı Tanımayacak - Son Dakika

Assnage İstemediği Sürece Fransa Sığınma Hakkı Tanımayacak

12.04.2019 14:36
Assnage İstemediği Sürece Fransa Sığınma Hakkı Tanımayacak, System.String[]

Fransa Hükümeti, kendisinden bir talep gelmediği sürece Julian Assange'a siyasi sığınma hakkı tanımayacaklarını bildirdi.

Fransa Hükümeti, kendisinden bir talep gelmediği sürece Julian Assange'a siyasi sığınma hakkı tanımayacaklarını bildirdi. Fransa'nın Avrupa İşleri Bakanı Amelie de Montchalin bugün katıldığı radyo programında yaptığı açıklamada, Avrupa'nın muhbirleri korumak için özel önlemler aldığını ancak Fransa'nın Assange'dan herhangi bir sığınma hakkı talebi gelmediğini söyledi. Montchalin, "Ne yapmak istediğini dinlemeliyiz ancak sığınma talep etmeyen birine biz bunu teklif edemeyiz" dedi. Assange'ın Fransız avukatı Juan Branco, Wikileaks kurucusunu Londra'da tutulduğu hapishaneden Fransa'ya getirmek ve ABD'ye iadesinin engellenmesine yardımcı olması için dün Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a başvurmuştu. Branco, Macron'un Assange'ı Fransa korumasına almak için arabuluculuk yapmasının iyi olacağını, Assange'ın Fransa'da küçük bir çocuğunun bulunduğunu söylemişti. Cumhurbaşkanı Macron bu konuda herhangi bir açıklama yapmadı. Wikileaks kurucusu Julian Assange dün Londra'da tutuklandı ve Wikileaks'in on binlerce gizli hükümet belgesinin yayınlanmasıyla ilgili ABD'nin suçlamalarıyla karşı karşıya kaldı.

Assnage İstemediği Sürece Fransa Sığınma Hakkı Tanımayacak

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Assnage İstemediği Sürece Fransa Sığınma Hakkı Tanımayacak - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İmamoğlu suikast hazırlığı iddialarıyla ilgili ilk kez konuştu: Benim gündemimde pandemi var, bu iddialar yeni değil ABD'de salgının bilançosu son iki haftada ağırlaştı: Dakikada ortalama iki kişi hayatını kaybediyor CHP Ümraniye Gençlik Kolları eski başkanının tacizine uğradığını iddia eden kadın: Askerden sonra kimseyle sevişmediğini söyledi Katar'a banka, borsa, fabrikanın ardından at spermi de sattık Wesley Sneijder'in Yolanthe Cabau'yu aldattığı görüntüler ortaya çıktı Kılıçdaroğlu, iktidara bu kez Çin üzerinden yüklendi: Arayıp maliyetini sordum, cevap bir haftada geldi Tarlada bulduğu 1200 yıllık taş vaftiz teknesini satmaya çalışırken yakalandı Özbekistan'da bir futbolcu, uçan tekme atarak hakemi linç etmek istedi