ÇANAKKALE - Assos Antik Limanı'nda işletmelerin kapatılmasının ardından risk oluşturan kayaların ıslahına başlandı - Son Dakika

ÇANAKKALE - Assos Antik Limanı'nda işletmelerin kapatılmasının ardından risk oluşturan kayaların ıslahına başlandı

28.04.2021 14:15

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde, Behram köyü sınırları içinde yer alan turistik Assos Antik Limanı'nda tehlike oluşturan kayaların ıslahı çalışmaları başladı.

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde, Behram köyü sınırları içinde yer alan turistik Assos Antik Limanı'nda tehlike oluşturan kayaların ıslahı çalışmaları başladı.

Ayvacık Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliğince geçen ay ihalesi yapılan proje kapsamında Antik Liman(da bulunan turizm işletmecilerinin ve esnafın faaliyeti durduruldu.

Bölgedeki otel, pansiyon, kamp, restoran, büfe ve çay bahçelerinden oluşan 19 tesis kapatılarak tahliye edildi.

Sabah saatlerinde gelen görevlilerin iş makineleri ve kamyonlarla çalışmaya başladığı bölgede, sit alanı olduğu için arkeologlar da bulunuyor.

Antik Liman yolunu iki gün önce dubalarla kapatan jandarma ekipleri ise ziyaret için gelenleri, girişin yasak olduğu alanda yürütülen çalışma hakkında bilgilendirerek geri döndürüyor.

Projeye göre 500 gün içinde bitirilmesi planlanan çalışma çerçevesinde Assos Antik Limanı'nın üst kesimlerindeki kaya parçaları ve taşlar ıslah edilecek. Çalışmanın tamamlanmasının ardından bölgedeki turizm işletmeleri ve esnaf, faaliyetini sürdürebilecek.

YORUMLAR
500
Çanakkale açıklarında 16 düzensiz göçmen yakalandı Çanakkale açıklarında 16 düzensiz göçmen yakalandı Çanakkale'de radar ile tespit edilen 16 göçmen yakalandı Çanakkale'de radar ile tespit edilen 16 göçmen yakalandı Kapadokya'da işlettiği otel odasında ölü bulundu Kapadokya'da işlettiği otel odasında ölü bulundu
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel ÇANAKKALE - Assos Antik Limanı'nda işletmelerin kapatılmasının ardından risk oluşturan kayaların ıslahına başlandı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement