Astrofizikçi Hawking, Kadınların Gizemini Çözemedi - Son Dakika

Astrofizikçi Hawking, Kadınların Gizemini Çözemedi

05.01.2012 17:42
Astrofizikçi Hawking, Kadınların Gizemini Çözemedi, System.String[]

Dünyaca ünlü astrofizikçi Stephen Hawking, günün büyük bir kısmını "kadınları düşünerek" geçirdiğini belirterek, "Kadınlar büyük bir gizeme sahip." diye konuştu.

Dünyaca ünlü astrofizikçi Stephen Hawking, günün büyük bir kısmını "kadınları düşünerek" geçirdiğini belirterek, "Kadınlar büyük bir gizeme sahip." diye konuştu.

Musküler distrofi hastalığı sebebiyle özel üniteye bağlı hayatını sürdüren ve kara delikler üzerine yaptığı araştırmalarla büyük bir ses getiren Hawking, New Scientist dergisine verdiği mülakatta, sanılanın aksine zamanının büyük bir kısmını kadınların gizemini düşünerek geçirdiğini söyledi.

"Fizik alanında hayatınızın en heyecan verici gelişmesi neydi?" şeklindeki soruya Hawking, NASA'nın Kosmik Arkaplan Keşfi (Cobe)" konusundaki bulgularını önemli bulduğunu belirtti.

Hawking, meslek hayatı boyunca "en çok hayal kırıklığı" yaşadığı konunun ise, karadeliklerin bilgiyi yok ettiğini sanması olduğunu açıkladı. Hawking, "Bu, bilim hayatımın en büyük yanılgısıydı." diye konuştu.

Ünlü astrofizikçi daha sonraki yaptığı çalışmalarda, karadeliklerin yuttuğu "bilgiyi", kuantumun mekanik etkileri yoluyla tekrar uzay boşluğuna geri döndürdüğünü teorik olarak ortaya koymuştu.

Astrofizikçi Hawking, Kadınların Gizemini Çözemedi

- Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Astrofizikçi Hawking, Kadınların Gizemini Çözemedi - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Derbi maçı sonrası Fenerbahçe taraftarının coşkusu stat çevresine taştı Fransa'nın beklediği destek Yunanistan'dan geldi: Erdoğan'ın Macron'a yönelik sözleri kabul edilemez Fenerbahçe taraftarından rakibi kızdıracak tezahürat: Trabzon kümeye Erkek kardeşi tarafından katledilen Melek Aslan cinayetinin azmettiricisi Orhan Vatansever tutuklandı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Vakit kaybına tahammülümüz yok, ordumuz daha hızlı ilerleyecek Sosa'nın Trabzonspor maçındaki hatası ve performansı F.Bahçe taraftarının tepkisini çekti 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü Çıktığı programda soruları yanıtlayamayıp zor anlar yaşayan Şevval Şahin, CNN Türk'e dava açıyor