Astsubayın Kazayla Vurduğu Er Şehit Oldu - Son Dakika
Astsubayın Kazayla Vurduğu Er Şehit Oldu

Astsubayın Kazayla Vurduğu Er Şehit Oldu

07.09.2012 11:16

Tekirdağ'ın Şarköy ilçesine bağlı Mürefte Belde Jandarma Komutanlığı'nda görevli Astsubay Erhan Önal'ın kaza kurşunuyla yaralanan Jandarma Er Mete İmrak yaşamını yitirdi.

Tekirdağ'ın Şarköy İlçesi'ne bağlı Mürefte Belde Jandarma Komutanlığı'nda görevli Astsubay Erhan Önal'ın beylik tabancasını doldur- boşalt yaptığı sırada yerden seken kurşunla yaralanan Jandarma Ulaştırma Er 22 yaşındaki Mete İmrak yaşamını yitirdi.

Olay, önceki gün gece Mürefte Beldesi'nde meydana geldi. Bir düğünde kavga olduğu ihbarını alan Astsubay Erhan Önal, beraberindeki askerlerle ekip aracıyla kavganın olduğu düğüne gitti. Yolda da kavganın büyük olabileceği düşünen Astsubay Önal, havaya ateş ederek toplanan kalabalığı dağıtabileceğini düşünerek tabancasının namlusuna fişek sürdü. Düğündeki kavganın bittiğini gören Astsubay Erhan Önal, tutanak düzenleyerek olay yerinden ayrıldı.

SEKEN KURŞUN BOYNUNA SAPLANDI

Dönüş yolunda Önal ve askerleri bir eğlence merkezini kontrol etti. Kontrolün ardından Astsubay Erhan Önal, tabancasını doldur boşalt yaparak fişeği namludan çıkartmak istedi. Bu sırada ateş alan tabancadan çıkan kurşun yerdeki betona çarptı ve sekerek komutanının yakınında olan Jandarma Ulaştırma Er Mete İmrak'ın boynuna isabet etti. Gelen sağlık ekipleri de İmrak'ın yaşamını yitirdiğini belirledi.

İstanbul Adli Tıp Kurumu'nda otopsisi yapılan ve Kars'ın Göle İlçesi nüfusuna kayıtlı olduğu belirtilen er Mete İmrak'ın cenazesi, Ankara'da yaşayan ailesine teslim edildi. 1991/4 dönem er olan Mete İmrak'ın nişanlı olduğu ve kalan 7 aylık askerliğinin ardından düğün yapacağı belirtildi.

ASTSUBAY TUTUKLANDI

Olayın şokunu yaşayan Astsubay Erhan Önal, tutuklanarak Çorlu Askeri Cezaevi'ne konuldu. Olayla ilgili başlatılan adli ve idari soruşturma sürüyor.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, resmi internet sitesinden Er Mete İmrak için taziye mesajı yayınladı. Er Mete İmrak'ın bugün Ankara'da toprağa verileceği belirtildi. - Tekirdağ/ Sarköy

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Astsubayın Kazayla Vurduğu Er Şehit Oldu - Son Dakika


Advertisement