Asturias Ödül Maratonu İspanya Kralı'nın Ev Sahipliğiyle Sonlandı - Son Dakika

Asturias Ödül Maratonu İspanya Kralı'nın Ev Sahipliğiyle Sonlandı

36. Asturias Ödülleri sahibini buldu.

36. Asturias Ödülleri sahibini buldu. İspanya Kralı VI. Felipe'nin ev sahipliğindeki tören Oviedo Theatro Campoamor'da düzenlendi.

Asturias ödülleri her yıl 8 alanda veriliyor ve her ay farklı bir dalda açıklanan isimler yıl sonundaki törenle ödüllerini birlikte alıyor.

Anne Kraliçe Sofia'nın da katıldığı törende Teknik ve Bilimsel Araştırma ödülü iki ayağı da ampüte olan araştırmacı Hugh Herr'e verildi. 17 yaşında iki ayağını kaybeden ve kendisini protez araştırmalarına adayan Herr halen en karmaşık protezleri tasarlayan isim olarak biliniyor.

Nuria Espert (Sanat), SOS Çocuk Köyleri (Concordia), James Nachtwey (İletişim ve İnsani Bilimler), BM Paris Konvansiyonu heyeti (Uluslararası İşbirliği), Mary Beard (Sanat), Javier Gomez Noya (Spor) da ödül alırken en etkileyici konuşmalardan biri edebiyat dalında ödül alan Richard Ford'a aitti:

"Biz yazarlar olabilecek en olağandışı şeyleri tecrübe ederiz. Çünkü biz bunu her gün kağıt kalemle de yaşarız. Ortega y Gasset'nin dediği gibi ki bence y Gasset'nin müthiş bir ifadesidir: 'hayat bize boş bir şekilde verilmiştir, varolmak dahi kendi başına şairane bir şeydir.' İşte bu bize boş bir sayfa gibi teslim edilen hayatta her şey olabilir her şey…"

Concordia, Uluslararası İşbirliği, İletişim ve İnsani Bilimler, Sosyal Bilimler, Teknik ve Bilimsel araştırmalar, Sanat, Edebiyat ve Spor dallarındaki ödül 50 bin Euro, bir Joan Miro heykelciği, berat ve rozetten oluşuyor.

Auteur:

Tags:Gepost: 22 oktober 2016

Asturias Ödül Maratonu İspanya Kralı'nın Ev Sahipliğiyle Sonlandı

Kaynak: Euronews.com

YORUMLAR

Son Dakika

Bakan Koca'dan hemşirelere yanıt: Hakkımda özür dile kampanyası başlattığınız doğru mu? Türkiye ile birlikte çalışan Rusya, koronavirüs aşısının tescil edileceği tarihi ilan etti Manchester City ve Lyon, Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale yükseldi Mert Hakan Yandaş'ın Galatasaraylı yöneticiye attığı derbi mesajı ortalığı karıştıracak Muharrem İnce, parti kurması için kendisine destek veren Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt verdi Trabzonspor, Uğurcan Çakır için Sheffield United'la prensip anlaşmasına vardı Son Dakika: Bitlis'te 4.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi Bakan Koca, koronavirüse yakalanan kişinin uyarısını paylaştı: Eklem ağrılarından sürünerek bir şeyler yapıyorum Kontrolden çıkan araç şarampole yuvarlandı! Baba ile 7 çocuğu yaralandı, anneleri hayatını kaybetti Ünlü anketçi, Muharrem İnce ile yaptığı görüşmeyi anlattı: Parti kuracağını söyledi, Eylül'de harekete geçiyor Dünyaca ünlü model Emily Ratajkowski, sahilde fotoğraflandığını fark edince poz vermekten geri durmadı "Bizimkiler" dizisinin Cemil'i yetersiz beslenme nedeniyle yatağa düşmüş Borsa İstanbul, aşırı dalgalanmaları önlemek için endeks bazlı devre kesici sistemini uygulamaya aldı Bakan Koca, DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus'un meydan okumasını kabul etti Güzel şarkıcı Rita Ora, altın renkli bikinisiyle dudak ısırtıyor