"At Hırsızı" Sözü Mahkemelik Oldu - Son Dakika

"At Hırsızı" Sözü Mahkemelik Oldu

12.01.2012 12:38

Kayseri'de kurulu bulunan Grup 38 Taraftar Derneği, Kayserispor menajeri Süleyman Hurma hakkında taraftara hakaret ettiği gerekçesiyle, Kayseri 4.Asliye Hukuk Mahkemesi'nde 30 bin TL bedelle hakaret davası açtı.

Kayseri'de kurulu bulunan Grup 38 Taraftar Derneği, Kayserispor menajeri Süleyman Hurma hakkında taraftara hakaret ettiği gerekçesiyle, Kayseri 4. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde 30 bin TL bedelle hakaret davası açtı. Hurma da aynı konuyla ilgili 4 yerel gazete, televizyon ve internet sitesi hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Grup 38 Taraftar Derneği Başkanı Hasan Yaldızlı, yaptığı yazılı açıklamada, geçtiğimiz hafta içinde ortaya çıkan ve Kayserispor genel menajerinin, "Avrupadakiler gerçek Kayserispor taraftarı. Türkiye'dekiler at hırsızı" konulu sözlerini içeren görüntünün sosyal paylaşım sitelerinde ve yerel gazetelerde yayınlandığını belirterek, "Süleyman Hurma aleyhine Kayseri 4. Asliye Hukuk Mahkemesinde 2012'ye 30 numaralı dosya ile dava açılmıştır. Bu davada, ceza davası açma hakkımız da saklı tutulmuştur. Kayserispor taraftarı sahipsiz değildir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm haklarını aramaya devam edeceğiz. Biz bugüne kadar genel menajerden özür bekledik. Kasımpaşa maçında yaptığı hakaret unutulmadan bu hakareti yapmaya cüret eden şahıs, büyüklerimizden alkış aldığı sürece bu hakaretlerine devam edecektir. Bu saatten sonra son söz yargının" dedi.

HURMA DA CUMHURİYET SAVCILIĞINA BAŞVURDU

Öte yandan, Kayserispor Kulüp Menajeri Süleyman Hurma da avukatı ve Kulüp Basın Sözcüsü Rifat Pehlivan aracılığıyla 4 medya kuruluşundan şikayetçi oldu. Hurma, sosyal paylaşım ve internet siteleri, yerel televizyonlara yansıyan görüntüsüyle ilgili olarak 2 yerel gazete, 1 yerel televizyon ve 1 internet sitesi hakkında Sporda Şiddetin Önlenmesine Dair kanuna muhalefet ve özel yaşamı ihlal iddiasıyla 4 yayın kuruluşu hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. - Kayseri

 At Hırsızı Sözü Mahkemelik Oldu

- Kaynak: DHA

Son Dakika Spor 'At Hırsızı' Sözü Mahkemelik Oldu - Son Dakika Spor


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: İzmir'de Rıza Bey sitesi enkazından 30 saat sonra yaralı olarak bir kişi çıkarıldı Depremin habercisi olduğu söylenen Mavi Dolunay'dan olağanüstü görüntüler Cumhurbaşkanı Erdoğan deprem bölgesinde! Depremzedelere verilecek destekleri tek tek saydı Bolu'ya mevsimin ilk karı düştü Hırsızlık yaparken suçüstü yakalanan şüphelinin pişkinliği pes dedirtti: Seni polise şikayet edeceğim Tepkilerin ardından Macron geri adım attı: Charlie Hebdo karikatürlerini desteklemiyoruz Son Dakika: İzmir'deki depremde ölü sayısı 39'a yükseldi Ünlü sunucu İkbal Gürpınar koronavirüse yakalandı, yoğun bakıma alındı