Ata Sporuna Büyük İlgi - Son Dakika

Ata Sporuna Büyük İlgi

21.09.2012 08:48
Ata Sporuna Büyük İlgi, System.String[]

Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen "2. Ahilik Kupası Yağlı Güreş Turnuvasını " Hasan Tuna kazandı.

Ahi Stadyumunda gerçekleştirilen ve büyük ilgi gören "2. Ahilik Kupası Yağlı Güreş Turnuvasını" kazanan Antalya'dan Hasan Tuna'ya madalyasını takan Valimiz Sayın Özdemir Çakacak, Turnuvaya katılan güreşçilere başarılar diledi.

Edirne başta olmak üzere ülkemizin her köşesinde ata sporumuz olan yağlı güreşi yaşatan sporcuları tebrik eden Valimiz Sayın Özdemir Çakacak, "Zengin Türk kültürü içerisinde önemli bir yere sahip olan Ahilik kültürünü yaşatmak üzere düzenlenen Ahilik Haftası içerisinde ata sporumuz olan yağlı güreş geleneğinin yaşatılmasının önemli olduğunu söyledi ve sporculara başarılar diledi."

Kırşehir'den genç yıldız güreşçilerinin yanı sıra Kırkpınar başaltı ve başpehlivanlarının katıldığı 2. Ahilik Kupası Yağlı Güreş turnuvasında birinciliği Antalya'dan Hasan Tuna, ikinciliği Sakarya'dan Ümit Balta, üçüncülüğü ise samsun'dan Burhan Şahin kazandı.

Başpehlivanların madalyasını Valimiz Sayın Özdemir Çakacak takarken, dereceye giren diğer sporcuların ödülleri de Vali Yardımcılarımız M. Fikret Çavuş ve Özkan Demirel, Gençlik ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk ile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Müfit Göçen taktı.

Ata Sporuna Büyük İlgi

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Ata Sporuna Büyük İlgi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Başakşehir'in Devler Ligi'ndeki kritik maçı başladı! Canlı anlatım Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan skandal karikatürle ilgili Türkiye'den Fransa'ya nota Son Dakika: İstanbul'daki koronavirüs vakalarının artışı haritaya yansıdı! Kırmızılık herkesi korkuttu Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedeflerini SİHA'larla böyle vurdu Ali Koç'tan dikkat çeken Gökhan Gönül sözleri: Para için gitti algısı içimi çok acıtmıştı Anketlere göre, seçime 6 gün kala Biden önde, Trump arayı kapatıyor CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, Cumhuriyet Bayramı törenini terk etti Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin marketlerinde Fransız ürünleri raflardan kaldırıldı