Atakent "13. Uluslararası Kum, Su Sporları ve Kültür Festivali" Başladı - Son Dakika

Atakent "13. Uluslararası Kum, Su Sporları ve Kültür Festivali" Başladı

08.09.2012 12:40
Atakent

Silifke ilçesine bağlı Atakent beldesinde düzenlenen "13.Uluslararası Kum, Su Sporları ve Kültür Festivali" başladı.

Silifke ilçesine bağlı Atakent beldesinde düzenlenen "13. Uluslararası Kum, Su Sporları ve Kültür Festivali" başladı.

Atakent Belediye Başkanı Hasan Uslu, festivalin açılışında yaptığı konuşmada, Afyonkarahisar'da meydana gelen patlamada şehit olan 25 askere Allah'tan rahmet, ailelerine baş sağlığı dileğinde bulundu.

Yaklaşık 2 ay süren hazırlıkların ardından yöre halkı ile tatile gelenlere festival programı duyurusunun yapıldığını ifade eden Uslu, "Asyonkarahisar'da meydana gelen patlamada askerlerimizin şehit olması bizleri üzdü. Festivali iptal etmeyi düşündük. Fakat davetiyelerin dağıtılıp, duyuruların yapılması nedeniyle iptal etme şansımız olmadı" dedi.

Festivalle turizmi geliştirmeyi amaçladıklarını vurgulayan Uslu, "Atakent'i Akdeniz'in en güzel cazibe merkezi yapmak için çaba gösteriyoruz. Bu nedenle tanıtıma önem vererek, çeşitli etkinlikler gerçekleştiriyoruz" diye konuştu.

Geçmişte 20 Ağustos'ta sona eren turizm sezonunu Eylül ayının sonuna çekmeyi hedeflediklerini vurgulayan Uslu, şöyle konuştu:

"Turizm sezonunu uzatabilmek için yürüttüğümüz çalışmalar kapsamında deniz sporları faaliyetlerine önümüzdeki yıllarda daha da ağırlık vereceğiz. Silifke tarımda artık istenilen noktada. Ancak bu yeteri kadar ekonomiyi canlandırmıyor. Bu nedenle Türkiye genelinde denize girilecek en güzel plajlardan birine sahip beldemize sahip çıkarsak, gelecekte inanılmayacak kadar güçlü bir turizm cenneti durumuna gelebiliriz"

Kış mevsiminde 10 bin olan nüfusun yazın yerli ve yabancı turistlerle 300 bine ulaştığına işaret eden Uslu, gelen turistleri en iyi şekilde ağırlamak için gerek belediye gerekse yöre halkı olarak büyük çaba gösterdiklerini kaydetti.

Silifke Kaymakamı Fatih Damatlar da, Afyonkarahisar'da meydana gelen patlamada şehit olan askerlere baş sağlığı dileğinde bulunarak, Başkan Uslu ile aynı duyguları paylaştığını kaydetti.

Festivalin ilk gününde gerçekleştirilen etkinliklerde kum maratonu, yüzme yarışmaları yapıldı.

Susanoğlu Halk Plajı girişinde kurulan platformda sahne alan Nesibe Polat, Tunahan, Esra Yağmur ve Yusuf Güney, Afyonkarahisar'daki patlamada 25 askerin şehit olması nedeniyle "memleket ve vatan" içerikli şarkılar seslendirdi.

Festival, yarın yapılacak etkinliklerle sona erecek.

Muhabir: Hüseyin Haskan/ Veli Gürgah

Yayıncı: Tevfik Işık - MERSİN

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Atakent '13. Uluslararası Kum, Su Sporları ve Kültür Festivali' Başladı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Sorulara yanıt veremeyince yayını terk eden Şevval Şahin'e ünlü isimlerden destek geldi Son dakika: Azerbaycan ve Ermenistan, insani ateşkes konusunda anlaştı Fransa'nın beklediği destek Yunanistan'dan geldi: Erdoğan'ın Macron'a yönelik sözleri kabul edilemez Erkek kardeşi tarafından katledilen Melek Aslan cinayetinin azmettiricisi Orhan Vatansever tutuklandı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Vakit kaybına tahammülümüz yok, ordumuz daha hızlı ilerleyecek Sosa'nın Trabzonspor maçındaki hatası ve performansı F.Bahçe taraftarının tepkisini çekti 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü Meteoroloji'den 4 il için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı