Ataklı'dan 'Kâğıttan Kaplan' Sözüne Destek - Son Dakika

Ataklı'dan 'Kâğıttan Kaplan' Sözüne Destek

12.02.2011 17:50
Ataklı'dan 'Kâğıttan Kaplan' Sözüne Destek, System.String[]

Vatan Gazetesi Yazarı Can Ataklı, Mustafa Balbay İçin Düzenlenen Programda, TSK İçin 'Kağıttan Kaplan' Diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum'a Sahip Çıktı.

Vatan Gazetesi yazarı Can Ataklı, Ergenekon tutuklu sanığı Mustafa Balbay için düzenlenen programda, TSK için 'kağıttan kaplan' diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum'a sahip çıktı, TSK ve CHP'ye ise tepki gösterdi. Sözlerinden dolayı Batum'un arkasında durmadığı için CHP'yi, darbe suçuyla tutuklanan ve yargılanan askerlere sahip çıkmadığı için de TSK'yı eleştiren Ataklı, "O siyasi örgüt kağıttan kaplanın arkasından durmadığı, askerden korktuğu için geri adım attı. Böyle yaparsan konuşmaya hakkın yok. Ancak 'TSK kağıttan' deyince bir kurum kalkıp pençesini çıkardı. Ama başka şeylere gelince ses çıkarmıyor." dedi.

DSP'den istifa ederek CHP'ye geçmeye hazırlanan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve Cumhuriyet Gazetesi organizesinde "Mustafa Balbay için imza günü" konulu program düzenlendi. Eskişehir Kültür Merkezi'ndeki programa sanatçı Yıldız Kenter, Cumhuriyet Gazetesi yazarları Ataol Behremoğlu, Ali Sirmen, İlhan Taşçı, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Orhan Erinç, Vatan Gazetesi yazarı Can Ataklı ve Gazeteci İdris Akyüz, geçtiğimiz günlerde DSP'den istifa ederek CHP'ye geçeceğini açıklayan Eskişehir Büyükşehir Belediye Yılmaz Büyükerşen, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ile CHP Eskişehir İl Başkanı Erman Gölet katıldı.

Programda Başkan Büyükerşen'in CHP İl Başkanı Gölet ile hararetli bir biçimde konuşması dikkat çekerken, gazeteci ve yazarlar kitaplarını Ergenekon'un tutuklu sanığı Mustafa Balbay için imzaladı.

Programın açılışında konuşan Vatan gazetesi yazarı Can Ataklı, isim vermeden TSK'yi sert bir dille eleştirdi. 8 yıllık AK Parti iktidarı döneminde askerin darbeci olduğuna, fuhuş ve casusluk yaptığına halkın inandırıldığını savunan Ataklı, TSK'yi kastederek, "Bunun karşısında ne yapıldı? Hiç kimse buna cevap veremedi, vermedi. Sonra da biri 'kâğıttan kaplan' deyince, birden bire biri pençelerini gösterdi, 'bizi siyasete karıştırmayın' diye." ifadesini kullandı.

Konuşmasında TSK için "kâğıttan kaplan" benzetmesi yapan Batum'a sahip çıkan Ataklı, CHP ve Kılıçdaroğlu'na ise tepki gösterdi.

Ataklı, şöyle dedi: "Maalesef o siyasi örgüt, 'kâğıttan kaplan'ın arkasına duramadığı için, askerden korktuğu için, çekindiği için, geri adım attı. Askerin ancak genel başkan tarafından eleştirilebileceğini söyledi. O zaman Türkiye'de kimsenin konuşmaya hakkı yok, eğer dik durmazsınız. Burada 'ben varım' diyemezsiniz, sizin canınızı okurlar bu iktidarla birlikte."

Programı düzenleyen ve bir süre önce DSP'den istifa ederek CHP'ye katılacağı açıklanan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ise Ergenekon'un tutuklu sanıklarına destek gösterirken, Başbakan Erdoğan'ı tehdit etti.

Başbakan Erdoğan'ı, 1947 yılında komünistleri cezaevine atan ABD başkanı McCarty'e benzeten Ataç, "Mc Tayyib'in sonu hiç iyi olmayacak." iddiasında bulundu. - ESKİŞEHİR

Ataklı'dan 'Kâğıttan Kaplan' Sözüne Destek
Ataklı'dan 'Kâğıttan Kaplan' Sözüne Destek
Ataklı'dan 'Kâğıttan Kaplan' Sözüne Destek
Ataklı'dan 'Kâğıttan Kaplan' Sözüne Destek
Ataklı'dan 'Kâğıttan Kaplan' Sözüne Destek

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Ataklı'dan 'Kâğıttan Kaplan' Sözüne Destek - Son Dakika


Son Dakika

Fransa Dışişleri: Dağlık Karabağ'ın bağımsızlığını tanımıyoruz İnternette hızla yayılan esrarengiz palyaço fotoğrafı, Instagram hesaplarının kapanmasına neden oluyor Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüs hastalarını uyardı: Önerilen ilaçlar mutlaka kullanılmalı Ünlü oyuncu Mirtha Legrand: Maradona ve Wanda Nara otelde sabaha kadar cinsel ilişkiye girdiler Hayat kurtaracak buluş! Koronavirüs hastalarının ölümüne yol açan sitokin fırtınasının gizemi çözüldü Eski takım arkadaşı, Maradona'nın Türkiye macerasını anlattı: İnanılmazdı Model Brittany Rhea Phillips, üzerinden geçen aracın altında can verdi! Ezen kişi çocuğunun babası çıktı Antalya'da sokakta yunus polisi üniforması ve teçhizatı yakan şüpheli aranıyor