Son Dakika Haberleri: Kaplumbağasını Mumyalayıp Dışkısını Biriktiren Atalay Filiz İçin Akıl Sağlığı Raporu İstendi

Kaplumbağasını Mumyalayıp Dışkısını Biriktiren Atalay Filiz İçin Akıl Sağlığı Raporu İstendi

3 ay önce

Öğretmen Fatma Kayıkçı'yı öldüren ve "akıl sağlığı yerinde" raporu bulunan seri katil Atalay Filiz yeniden hastaneye sevk edilecek. Filiz'in avukatı, müvekkilinin kaplumbağa mumyaladığını ve dışkısını biriktirdiğini söyleyerek, ruh sağlığının yerinde olmadığını ifade etti.

İstanbul ve Ankara'daki seri cinayetlerden hükümlü ve 'akıl sağlığı yerinde' raporu bulunan Atalay Filiz yeniden hastaneye sevk edilecek. Filiz'in avukatı, müvekkilinin geçmişte obsesif kompulsif bozukluğu olduğunu, kaplumbağasını mumyaladığını ve cezaevinde de dışkısını biriktirdiğini söyleyerek, ruh sağlığının yerinde olmadığını ifade etti.

SERİ KATİL ATALAY FİLİZ İÇİN 35 YILA KADAR HAPİS İSTENDİ

İstanbul'da öğretmen Fatma Kayıkçı, Ankara'da da Göktuğ Demiraslan ve sevgilisini öldürmekten üç kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Atalay Filiz hakkında, "Resmi belgede sahtecilik" suçundan 35 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davaya devam edildi.

AVUKATI HASTANEDE GÖZLEM ALTINA ALINMASINI İSTEDİ

Sanık vekili, Atalay Filiz'in cezai ehliyetinin tam olup olmadığı ile ilgili şüphelerin kaldırılması için tam teşekküllü bir hastanede gözlem altına alınmasını talep etti.

AVUKAT: KAPLUMBAĞASINI MUMLALAYIP, CEZAEVİNDE DIŞKISINI BİRİKTİRİYORDU

İstanbul Anadolu 67. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın bugünkü duruşmasına hükümlü sanık Atalay Filiz ile Avukatı Merve Uçanok katıldı. Mahkemenin önceki duruşmasında alınmış olan karara göre belgelerin kandırma kabiliyetinin tespiti için Adli Tıp Kurumu Grafoloji İhtisas Dairesi'nden istenen raporun henüz gelmediği belirtildi. Sanık vekili Arzu Uçanok, Adli Tıp'tan beklenen raporun duruşmanın seyri için önemli olduğunu vurgularken ayrıca sanığın akıl sağlığı ile ilgili şüphelerin kaldırılması için sanık Atalay Filiz'in tam teşekküllü bir hastanede gözlem altına alınarak akıl hastalığının bulunup bulunmadığı konusunda rapor alınması talebini yineledi. Avukat Uçanok, Atalay Filiz'in çevresinin de akıl sağlığının yerinde olmadığının farkında olduğunu, daha önce kaplumbağasını mumyalaması, beyninde çip olduğunu düşünerek film çektirmeye gitmesi, cezaevinde dışkısını biriktirmesi gibi daha birçok davranışın şüpheleri güçlendirdiğini belirtti.

YENİDEN AKIL SAĞLIĞI RAPORU İSTENDİ

Mahkeme, Adli Tıp Kurumu Grafoloji İhtisas Dairesi'nden istenen raporun takibini yapmak için ve sanığın üzerine atılı suç yönünden akıl hastalığının olup olmadığının araştırılması için dosyasıyla beraber Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine sevk edilerek rapor aldırılması için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

İDDİANAMEDEN

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, öğretmen Fatma Kayıkçı'nın öldürülmesine ilişkin davanın tutuklu sanığı Atalay Filiz'in, firari olduğu dönemde 7 adet sahte kimlik belirtiliyor. İddianamede sanığın, 7 kez "Resmi belgede sahtecilik" suçundan 14 yıldan 35 yıla kadar hapis cezası istemiyle cezalandırılması isteniyor.


YORUMLAR


Fenerbahçe Başkanı Ali Koç: Önümüzdeki Sezon Avrupa'ya Gidemeyebiliriz 15 Yaşındaki Çocuk, Annesinin Alkışları Eşliğinde 14. Kattan Aşağı Atladı

Son Dakika! CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş Oldu