Başbakanlık ile 9 Bakanlığa Atamalar Yapıldı - Son Dakika

Başbakanlık ile 9 Bakanlığa Atamalar Yapıldı

23.07.2014 01:41

Başbakan Yardımcılığı ile 9 bakanlığa bazı atamalar yapıldı, bazı isimler de görevden alındı. Karar, resmi gazetede yayımlandı.

Başbakan Yardımcılığı ile Aile ve Sosyal Politikalar, Bilim, Sanayi ve Teknoloji, Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Gençlik ve Spor, Gıda, Tarım ve Hayvancılık, İçişleri, Kültür ve Turizm ile Maliye bakanlıklarına atama yapıldı.

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Vakıflar Genel Müdürlüğü Edirne Vakıflar Bölge Müdürlüğüne Osman Güneren, Tokat Vakıflar Bölge Müdürlüğüne İsmail Aktaş, Malatya Vakıflar Bölge Müdürlüğüne Halil Taşkesen ve Kütahya Vakıflar Bölge Müdürlüğüne Ahmet Aydın atandı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Manisa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne Murat Konan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğüne Dr. Ünal Gündoğan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş Genel Müdür Yardımcılığına Nedim Özyol uygun görüldü.

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığına Ömer Ayçiçek, İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığına Mehmet Arslan, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığına Sedat Yenidünya, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Hizmet Sunumu Genel Müdürlüğüne Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Bakanlık Müşaviri Lütfi Aydin'ın ataması yapıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanı Leyla Yapar ile İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Çetin başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alındı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığına Yusuf Kamberoğlu, Bakanlık Müşavirliğine İsmail Hakkı Tuhan atandı, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Salih Evren Zengin de başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alındı.

GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine Nizamettin Ekinci, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine Ali Çakır, Et ve Süt Kurumu Genel Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliğine Ethem Kalın, Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine, İsmail Kemaloğlu, Strateji Geliştirme Başkanlığına Ömer Bülent Arslan, Bakanlık Müşavirliğine Mümtaz Sinan, Gümüşhane İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne Edip Birşen, Amasya İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne Lokman Gültekin, Sinop İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne Ahmet Celalettin Sulaoğlu, Batman İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne, Nurettin Kiyas, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığına, Mahmut Sami Gürbüz'ün ataması yapıldı.

İçişleri Bakanlığı Müşaviri Mehmet Arslan Küçük, başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alındı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığına Nermin Kırım, Tanıtma Genel Müdürlüğüne, Telif Hakları Genel Müdür Yardımcısı İrfan Önal atandı.

MALİYE BAKANLIĞI

Maliye Bakanlığı İzmir Vergi Dairesi Başkanlığına, Vergi Başmüfettişi Rıfat Engin,
Eskişehir Vergi Dairesi Başkanlığına Diyarbakır Vergi Dairesi Başkanı Osman Özbakır, Diyarbakır Vergi Dairesi Başkanlığına Seyfettin Baysal,
Muğla Vergi Dairesi Başkanlığına Zonguldak Vergi Dairesi Başkanı Hüseyin Bayar, Zonguldak Vergi Dairesi Başkanlığına Hatay Vergi Dairesi Başkanı Kazım Karaca,
Hatay Vergi Dairesi Başkanlığına Nazmi Erol,
Balıkesir Vergi Dairesi Başkanlığına Vergi Müfettişi Hüseyin Erol,
Denizli Vergi Dairesi Başkanlığına Zafer Evci,
Edirne Vergi Dairesi Başkanlığına Vergi Müfettişi Selahattin Başkal,
Kahramanmaraş Vergi Dairesi Başkanlığına Abdullah Coşkuner,
Kocaeli Vergi Dairesi Başkanlığına Vergi Müfettişi Erhan Coşkun,
Konya Vergi Dairesi Başkanlığına Vergi Başmüfettişi Musa Kazım Ünver,
Malatya Vergi Dairesi Başkanlığına Yunus Poyraz,
Mersin Vergi Dairesi Başkanlığına Vergi Müfettişi Adem Güngör,
Samsun Vergi Dairesi Başkanlığına Zeki Yumbul,
Şanlıurfa Vergi Dairesi Başkanlığına Cemal Demir,
rabzon Vergi Dairesi Başkanlığına Vergi Müfettişi Ayhan Yaman atandı.

Başbakanlık ile 9 Bakanlığa Atamalar Yapıldı

- Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Başbakanlık ile 9 Bakanlığa Atamalar Yapıldı - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR

Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Kick boksun Türkiye'deki öncülerinden Tarık Solak vefat etti Kaya Çilingiroğlu, maske işini bu defa abarttı! Taktığı kaskla yine gündem oldu Eski kocasını öldürüp tandırda yakan kadın tutuklandı, ifadesinde cinayeti detaylarıyla anlattı Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek Ermenistan Dışişleri Bakanı'na ünlü CNN muhabirinden soğuk duş! Paşinyan'ın sözleri soruldu, ne diyeceğini bilemedi Şafak Sezer, lüks villasını 9 milyon 700 bin TL'ye satışa çıkardı