Atanamayan Öğretmen Adayları, Sıkıntılı Açıklaması - Son Dakika

Atanamayan Öğretmen Adayları, Sıkıntılı Açıklaması

02.01.2012 14:05
Atanamayan Öğretmen Adayları, Sıkıntılı Açıklaması, System.String[]

Türkiye'nin çeşitli illerinden Ankara'ya gelen atanamayan öğretmen adayları, geçmiş yılları perişan geçirdiklerini savunarak, yeni yılda mesleklerini yapmak istediklerin dile getirdiler.

Türkiye'nin çeşitli illerinden Ankara'ya gelen atanamayan öğretmen adayları, geçmiş yılları perişan geçirdiklerini savunarak, yeni yılda mesleklerini yapmak istediklerin dile getirdiler.

Çeşitli illerden Ankara gelen öğretmen adayları, Türk Eğitim-Sen Genel Merkezinde toplandı. Atanamayan öğretmen adaylarından Hasan Çakır, sendika genel merkezinde yaptığı konuşmada, seçimden önce 55 bin öğretmen alınacağının açıklanmasına rağmen, bugüne kadar yalnızca 11 bin öğretmen ataması yapıldığını söyledi.

Çakır, atanamayan arkadaşlarının maddi sıkıntılar nedeniyle bunalıma girdiğini savundu. Seslerini duyurmak için her gün eylem yaptıklarını ancak kimsenin umurunda olmadıklarını öne süren Çakır, "Sesimizi duyurmak için Atina'dakiler gibi, ABD'de Wall Street eylemcileri gibi mi yapalım- 300 bin kişiyi hemen işe alın demiyoruz ama en azından ihtiyaç yoksa önce eğitim fakültelerini sınırlandırın. Temmuz ayına kadar süre veriyoruz. Ondan sonra Wall Street eylemleri Türkiye'ye yayılacak" diye konuştu.

Serap Özkan da ek atama şeklinde yeni öğretmen ataması beklediklerini ifade ederek, "Geçmiş yıllarımızı perişan geçirdik, yeni yılda mesleğimizi yapmak istiyoruz" dedi.

- ANKARA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Atanamayan Öğretmen Adayları, Sıkıntılı Açıklaması - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, Cumhuriyet Bayramı törenini terk etti Erdoğan'dan Bahçeli'nin başlattığı askıda ekmek kampanyasına ilginç yorum: Ya böyle bir şey var mı Türkiye'de Azerbaycan ordusu 13 köyü daha Ermenistan'ın işgalinden kurtardı! Aliyev, Berde için intikam yemini etti Boşanmak istemeyen kadın, kocası ve akrabaları tarafından sokak ortasında dövüldü Sağlık çalışanları için siperlik üreten okul müdürü koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti Taş kırma makinesine düşen genç feci şekilde can verdi Merkez Bankası Başkanı, "Dolardaki yükselişi öngörebiliyor muydunuz?" sorusuna böyle yanıt verdi Son Dakika! Ermenistan ordusu Berde şehir merkezini vurdu: 21 kişi yaşamını yitirdi