Son Dakika Haberleri: Atanamayan Öğretmen Adayları, Sıkıntılı Açıklaması

Atanamayan Öğretmen Adayları, Sıkıntılı Açıklaması

8 yıl önce

Türkiye'nin çeşitli illerinden Ankara'ya gelen atanamayan öğretmen adayları, geçmiş yılları perişan geçirdiklerini savunarak, yeni yılda mesleklerini yapmak istediklerin dile getirdiler.

Atanamayan Öğretmen Adayları, Sıkıntılı Açıklaması, System.String[]

Türkiye'nin çeşitli illerinden Ankara'ya gelen atanamayan öğretmen adayları, geçmiş yılları perişan geçirdiklerini savunarak, yeni yılda mesleklerini yapmak istediklerin dile getirdiler.


Çeşitli illerden Ankara gelen öğretmen adayları, Türk Eğitim-Sen Genel Merkezinde toplandı. Atanamayan öğretmen adaylarından Hasan Çakır, sendika genel merkezinde yaptığı konuşmada, seçimden önce 55 bin öğretmen alınacağının açıklanmasına rağmen, bugüne kadar yalnızca 11 bin öğretmen ataması yapıldığını söyledi.


Çakır, atanamayan arkadaşlarının maddi sıkıntılar nedeniyle bunalıma girdiğini savundu. Seslerini duyurmak için her gün eylem yaptıklarını ancak kimsenin umurunda olmadıklarını öne süren Çakır, "Sesimizi duyurmak için Atina'dakiler gibi, ABD'de Wall Street eylemcileri gibi mi yapalım- 300 bin kişiyi hemen işe alın demiyoruz ama en azından ihtiyaç yoksa önce eğitim fakültelerini sınırlandırın. Temmuz ayına kadar süre veriyoruz. Ondan sonra Wall Street eylemleri Türkiye'ye yayılacak" diye konuştu.


Serap Özkan da ek atama şeklinde yeni öğretmen ataması beklediklerini ifade ederek, "Geçmiş yıllarımızı perişan geçirdik, yeni yılda mesleğimizi yapmak istiyoruz" dedi.


- ANKARA

Haber Yayın Tarihi: 02.01.2012 02:05 Kaynak: AAFenomen Merve Taşkın'dan "Bakireliğini kaybettin mi?" sorusuna yanıt: Ölene kadar bakireyim
Sosyetik kasap Nusret Gökçe'nin davalık olduğu 4 garsondan itiraf: Mafya babası gibi davranıyordu Rapor yayınlandı: Seçimden sonra İBB'den 3 bin 400 işçi işten çıkarılmış