Atanamayan Öğretmenler Büyük Eylemlere Hazırlanıyor - Son Dakika

Atanamayan Öğretmenler Büyük Eylemlere Hazırlanıyor

01.01.2012 15:14
Atanamayan Öğretmenler Büyük Eylemlere Hazırlanıyor, System.String[]

Ataması yapılmayan öğretmenler, yaz aylarına kadar sorunun çözülmemesi halinde Türkiye genelinde eylemlere başlayacaklarını bildirdi.

Ataması yapılmayan öğretmenler, yaz aylarına kadar sorunun çözülmemesi halinde Türkiye genelinde eylemlere başlayacaklarını bildirdi.

Ataması yapılmayan öğretmenler Türk Eğitim-Sen'de bir basın toplantı düzenledi. İstanbul'dan gelen Hasan Çakır isimli öğretmen, "Herkesin bir sabır sınırı var. Buraya kadar sabrettik. Legal olarak insanca sesimizi duyurmak için çeşitli eylemler yaptık. Kimsenin umurunda değil. Atina sokakları gibi mi yapalım, ya da ABD'deki Wall Street eylemleri gibi mi yapalım. Ne yapmamız gerekiyor sesimizi duyarmak için?" diye konuştu. İkinci öğretimlerin neden açıldığını soran Çakır, ihtiyaç yoksa eğitim fakültelerinin kapatılması gerektiğini söyledi. Temmuza kadar bekleyeceklerini kaydeden Çakır, bu tarihe kadar sorunun çözümü için adımlar atılmasını istedi. Çakır, "Aksi halde Wall Street'i işgal eylemi Türkiye'ye yayılacak. Temmuza kadar süre. Mazeretler bizi ilgilendirmez." ifadesini kullandı.

Atanamayan öğretmenlerden Serap Özkan ise Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in "Öğretmenler Rusya'ya baksın" şeklinde bir ifade kullandığını öne sürerek, "Biz Rusya'ya bakarak susalım ve ezilelim. Bizim milletvekillerinin maaşlarına da yüzde 100 zam verilsin. Siz milletvekilleri maaşları için hangi ülkeyi örnek aldınız ki bu kadar zam verdiniz. Biz de milletvekillerine veriler ülke örneğin aynısını istiyoruz, yani tanmak istiyoruz." dedi.

Emekli öğretmen Hasan Yılmaz da oğlunun beden öğretmenliğini bitirdiğini, ama yıllardır atanmayı beklediğini ifade ederek, bu mağduriyetin bir an önce giderilmesini istediklerini kaydetti.

Atanamayan Öğretmenler Büyük Eylemlere Hazırlanıyor

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Atanamayan Öğretmenler Büyük Eylemlere Hazırlanıyor - Son Dakika


Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Kick boksun Türkiye'deki öncülerinden Tarık Solak vefat etti Kaya Çilingiroğlu, maske işini bu defa abarttı! Taktığı kaskla yine gündem oldu Eski kocasını öldürüp tandırda yakan kadın tutuklandı, ifadesinde cinayeti detaylarıyla anlattı Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama