Son Dakika Haberleri: Ataşehir Belediyespor Kadın Futbol Takımı, Slovenya'da Türkiye'yi Temsil Edecek

Ataşehir Belediyespor Kadın Futbol Takımı, Slovenya'da Türkiye'yi Temsil Edecek

7 yıl önce

Ataşehir Belediyespor Kadın Futbol Takımı, Slovenya'da 2012-2013 UEFA Avrupa Şampiyonlar Ligi Ön Eleme maçlarında, Türkiye'yi temsil edecek.11 - 16 Ağustos'da Slovenya'nın ZNK Pomurje Beltinci, Litvanya'nın Gintra Universitetes ve İsviçre'nin...

Ataşehir Belediyespor Kadın Futbol Takımı, Slovenya'da Türkiye'yi Temsil Edecek, System.String[]
Ataşehir Belediyespor Kadın Futbol Takımı, Slovenya'da 2012-2013 UEFA Avrupa Şampiyonlar Ligi Ön Eleme maçlarında, Türkiye'yi temsil edecek.

11 - 16 Ağustos'da Slovenya'nın ZNK Pomurje Beltinci, Litvanya'nın Gintra Universitetes ve İsviçre'nin Zurich Frauen takımlarıyla karşı karşıya gelecek olan Ataşehirspor'lu kadın futbolcular basın mensuplarından destek istedi.

Türkiye Spor Yazarları Derneği'nde gerçekleşen toplantıya, Ataşehir Belediye Spor Kulübü Başkanı ve Ataşehir Belediyesi Başkan yardımcısı Sadık Semih Kayhan, Kadın Futbol Takım kaptanı Sevinç Çorlu, antrenör Selma İzitaş ve futbolcular katıldı.

Basın toplantısında Ataşehir Belediye Spor Kulübü Yönetim Kurulu adına açıklamalarda bulunan Sadık Semih Kayhan, geçen yıl olduğu gibi Türkiye'yi Avrupa kupalarında temsil etmek istediklerini belirterek, "2 gün sonra ülkemizi temsil edeceğiz. Kadınlarımıza, karda, kışta, yağmurda çamurda mücadele eden bu güzel insanlara destek olmanızı istiyorum." dedi.

Bu sene hedeflerinin Kadınlar 1. Ligi'nde şampiyon olmak olduğunu ve bunu da başardıklarını dile getiren takım antrenörü Selma İzitaş, "İkinci hedefimiz Avrupa'da iyi bir derece yakalamak. Bunu da yapabilecek güçte olduğumuza inanıyorum. Bunu başarabilirsek kadın futbolunun adını en iyi şekilde duyuracağımızı düşünüyorum. Başkanımızın da söylediği gibi biz sadece destek bekliyoruz. Özellikle basından bunu istiyoruz. Slovenya'daki maçlarımızın sonuçlarını bile olsa, Türkiye'de insanlara duyurulmasını istiyoruz. Tek amacımız Türkiye'nin adını duyurabilmek ve kadınlar futboluna katkıda bulunabilmek." diye konuştu.

Kadın Futbol Takımı'nın Kaptanı Sevinç Çorlu ise, Avrupa'da başarılı olmak gibi bir hedeflerinin olduğunu belirterek, "Birinci hedefimiz Türkiye'de şampiyon olmaktı. Bunu play-off sisteminde de başarıyla gerçekleştirdiğimize inanıyorum. Türkiye'de takımların durumu iyi değil. Kadın futbolu da gelişmiş değil. Bunun için sizlerden ve özellikle TFF'den destek bekliyoruz." diye konuştu.

YORUMLAR


Günlük Kiralık Evde Rezalet! Lise Öğrencisine İstismarda Bulunup Canlı Yayın Yaptı İstanbul, Ankara ve İzmir'deki Yoklamalarda Süleyman Soylu'nun Adı Yazıldı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan, BBC Muhabirine Tokat Gibi Yanıt: Çok İlgiliyseniz Gidip Bakın