Son Dakika Haberleri: Atatürk Evi Restore Ediliyor

Atatürk Evi Restore Ediliyor

7 ay önce

Salihli’nin Adala Mahallesinde bulunan Atatürk Evi, Manisa Büyükşehir Belediyesi, Kula Belediyesi ve Salihli Belediyesi’nden oluşan Jeopark Belediyeler Birliği tarafından restore ediliyor.

Atatürk Evi Restore Ediliyor, System.String[]
Salihli'nin Adala Mahallesinde bulunan Atatürk Evi, Manisa Büyükşehir Belediyesi, Kula Belediyesi ve Salihli Belediyesi'nden oluşan Jeopark Belediyeler Birliği tarafından restore ediliyor. Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda da Atatürk Evi'ndeki restorasyon çalışmalarını yerinde inceledi.

Salihli'nin Adala Mahallesinde bulunan ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı sırasında önemli kararlar aldığı Atatürk Evi'nde devam eden restore çalışmalarıyla ilgili olarak açıklama yapan Başkan Kayda, yıllardır atıl durumda kalan bina için Manisa Valiliğine müracaat ederek Anıtlar Kurulundan restorasyon izni aldıklarını söyledi. Atatürk Evi'nin restorasyon çalışmalarının Jeopark Belediyeler Birliği bütçesinden karşılanacağını ifade eden Başkan Kayda, "Salihli Belediyesi olarak tarihimize sahip çıkıyoruz. Adala Mahallemizde bulunan Atatürk evi, Atatürk'ün en son Kurtuluş Savaşı'nda komuta ettiği yer ve Kurtuluş Savaşı'nın başarıyla noktalandığı kararların alındığı bir yer olması nedeniyle bizim için büyük bir öneme sahip. Yaklaşık bir yıl içerisinde burası aslına uygun bir şekilde restore edilerek hizmete girecek. Adala Kanyonunu Kula Jeoparkı ile birlikte bütünleşerek dünyaya açtık ve Dünya Jeopark Birliği'ne üye olduk. Bu sayede Adala'yı, Salihli'yi ve ülkemizi dünyaya tanıtacağız. Hayırlı olsun, Adala'ya ve Salihli'ye hizmetlerimiz devam edecek" dedi. - MANİSA130 Kiloyken 78 Kiloya Düşen Kadın, Kendisini Boşayan Kocasından İntikam Aldı Arabada İlişkiye Giren Çift Egzoz Gazından Zehirlenerek Hayatını Kaybetti

Korkunç İddia: Esad Afrin'e Askerlerini Değil, Topladığı PKK'lıları Gönderiyor