Atatürk Havalimanı'nda İniş Sırasında Uçak Düştü: 4 Yaralı (3) - Son Dakika

Atatürk Havalimanı'nda İniş Sırasında Uçak Düştü: 4 Yaralı (3)

21.09.2017 22:52
Atatürk Havalimanı'nda İniş Sırasında Uçak Düştü: 4 Yaralı (3), System.String[]

Tolga ÖZBEK - Murat ÇAKIR - Hüseyin ASLIYÜCE - Soner HASIRCIOĞLU / İstanbul DHAAtatürk Havalimanı'ndan kalkan TC-KON tescilli Cessna Citation VII tipi iş jeti, acil durum bildirdikten sonra iniş sırasında pistten çıkarak yandı.

Tolga ÖZBEK - Murat ÇAKIR - Hüseyin ASLIYÜCE - Soner HASIRCIOĞLU/ İstanbul DHA

Atatürk Havalimanı'ndan kalkan TC-KON tescilli Cessna Citation VII tipi iş jeti, acil durum bildirdikten sonra iniş sırasında pistten çıkarak yandı. Olayda uçakta üç mürettebat ve bir yolcu yaralı olarak kurtarıldı.

EuroAir'e ait, Koçoğlu Havacılık tarafından işletilen 1998 model TC-KON tescilli uçak, saat 21.20'de KKTC'de Ercan Havalimanı'na gitmek üzere Atatürk Havalimanı'ndan kalktı. Kalkıştan kısa bir süre sonra uçakta iniş takım arızası ortaya çıktı. Pilotlar geri dönme kararı aldı. Atatürk Havalimanı kulesi ile temasa geçen pilotlar, öncelikli iniş izni istedi. Havalimanı itfaiye ve kurtarma ekipleri acil durum için pistte yerlerini aldı.

Saat 21.30'da çift motorlu iş jeti Atatürk Havalimanı'nın 35 sağ pistine teker koydu. Ancak iniş takımları katlanan uçak pistte kaydı ve toprak alana çıktı. Alev alan uçağa hemen havalimanı itfaiyesi müdahale etti. Uçakta bulunan pilotlar Muzaffer Kütük, Mehmet Mümin Turan, Hostes Duygu Doğaçay ve yolcu Mehmet Şahin itfaiye tarafından kurtarıldı.

Olay nedeniyle Atatürk Havalimanı iniş trafiğine kapatıldı. Sadece Florya- Ataköy istikametindeki 05/23 pistinden kalkış izni veriliyor.

Görüntü Dökümü:

-------------------------

-Düşen uçaktan görüntüler

- İtfaiye ekiplerinin söndürme çalışmaları

-Yaşanan hareketlilik

Detaylar

Atatürk Havalimanı'nda İniş Sırasında Uçak Düştü: 4 Yaralı (3)

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Atatürk Havalimanı'nda İniş Sırasında Uçak Düştü: 4 Yaralı (3) - Son Dakika


Son Dakika

Fenerbahçeli Mesut Özil, Çaykur Rizespor maçında kadroda yer alabilir Fenerbahçe, Perotti'nin yerine QPR'dan Bright Osayi-Samuel'i alıyor Kurtlar Vadisi dizisinin yıldızı Ramo'nun kadrosuna dahil oldu Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Türkiye-AB ilişkilerine dair açıklama: Yol haritası üzerinde çalışma konusunda mutabık kaldık Son Dakika: Galatasaray'ın anlaşmaya vardığı Brentford'lu Halil Dervişoğlu İstanbul'da Zeytinyağının içinden çıkanlar pes dedirtti! Sahtekarlar yağın içine motorin bile koymuşlar 'Dönerle dans' rezaletinde yeni gelişme! İki kafadar ve firmaya ceza yağdı Bu halinden eser kalmadı! Survivor'ın asi kızı Sabriye değişimiyle şaşırttı