Son Dakika Haberleri: Atatürk Havalimanı'nda İş Jeti Pistten Çıktı

Atatürk Havalimanı'nda İş Jeti Pistten Çıktı

4 yıl önce

(Ek bilgilerle yeniden) ATATÜRK HAVALİMANI'NDA İŞ JETİ PİSTTEN ÇIKTI Kayarak pistten çıkan jette Adnan Polat'ın da bulunduğu öğrenildi.

Atatürk Havalimanı'nda İş Jeti Pistten Çıktı, System.String[]
(Ek bilgilerle yeniden) ATATÜRK HAVALİMANI'NDA İŞ JETİ PİSTTEN ÇIKTI

Kayarak pistten çıkan jette Adnan Polat'ın da bulunduğu öğrenildi. DHA muhabirinin telefonla ulaştığı Polat "İndikten sonra uçağımız piste terk ederken kaydı. Karla kaplı toprak alanda durduk. Herhangi bir sıkıntımız yok" diye konuştu.

Murat ÇAKIR/ İstanbul (DHA)

Atatürk Havalimanı'na inen TC-AHE tescilli Cessna Citation 550 tipi iş jeti, pisti terk ederken kayarak pistten çıktı.

Olay saat 13.15'te meydana geldi. İçinde iş adamı Adnan Polat'ın da olduğu, Milas Bodrum Havalimanı'ndan gelen TC-AHE tescilli Cessna Citation 550 tipi iş jeti, Atatürk Havalimanı'na indi. Pistin sonunda Genel Havacılık Apronu'na dönmek isteyen pilotlar, uçağın kontrolünü kaybetti.Kayan iş jeti, karla kaplı toprak alana çıktı. Uçakta bulunan yolcu ve ikisi yabancı pilot biri kabin memurundan oluşan uçuş ekibinin durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

DHA muhabirinin telefonla ulaştığı iş adamı Adnan Polat, 'İndikten sonra uçağımız piste terk ederken kaydı. Karla kaplı toprak alanda durduk. Herhangi bir sıkıntımız yok" dedi.

Havalimanı'nın 17-35 sağ ve sol pistleri kısa süreliğine kalkışa kapatılırken uçağın kurtarılması için çalışma başlatıldı.
Haber Yayın Tarihi: 18.01.2016 02:26 Kaynak: DHAOyuncu Tuncer Cücenoğlu son yolculuğuna uğurlandı Spiker Nazlı Çelik'in şortlu fotoğrafları sosyal medyada tartışma yarattı İngiliz fırkateynindeki güçler İran'ın alıkoyduğu gemiyi kurtaramadı