Son Dakika Haberleri: Atatürk Havalimanı'nda Kaçak Kürk Operasyonu

Atatürk Havalimanı'nda Kaçak Kürk Operasyonu

2 yıl önce

Haber-Kamera: Murat ÇAKIR-İSTANBUL DHAAtatürk Havalimanı'nda yurda kaçak olarak sokulmaya çalışılan kürk ve derilere el konuldu.

Atatürk Havalimanı'nda Kaçak Kürk Operasyonu, System.String[]
Haber-Kamera: Murat ÇAKIR-İSTANBUL DHA

Atatürk Havalimanı'nda yurda kaçak olarak sokulmaya çalışılan kürk ve derilere el konuldu. 

Geçtiğimiz Cuma günü Danimarka'nın başkenti Kopenhag'dan Atatürk Havalimanı'na gelen G. G isimli Türk vatandaşı bir yolcunun valizlerini kontrol eden İstanbul   Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri kürk yapımında kullanılan 977 adet  Çinçila kürkü ile Astragan olarak tabir edilen derileri buldu. Değeri yaklaşık 582 bin TL olan kürk ve derilere  el konulurken  G.G hakkında Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu'na muhalefetten yasal işlem gerçekleştirildi. 

VÜCUT GELİŞTİRME HAPLARI DA YAKALANDI 

Ekiplerin ikinci  operasyonu ise Türkiye'ye kaçak  ilaç sokmak isteyenlere yönelik oldu. Uganda'dan İstanbul'a gelen M.K isimli Türk yolcu ile J.K isimli Ugandalı yolcuların valizlerinde yapılan aramalarda  değeri yaklaşık 66 bin lira olan 887 adet vücut geliştirme ilacı ile yine 40  adet tıbbi ilaç  tespit edildi. İlaçlara el konulurken 2 yolcu hakkında da işlem yapıldı.

Görüntü Dökümü:

GÜMRÜK KAMERASI

-Atatürk Havalimanı geliş salonu

-Yolcular ve gümrük görevlileri arama noktaları

-Yapılan aramalar 

-Ele geçirilen kürk ve deriler 

-Yakalanan ilaçlar -detaylar24 Haziran'ı Bilen Şirketten Yeni Anket! Bir Büyükşehir El Değiştiriyor Sokakta Üst Araması Yapan 2 Polis, Hırsızlıktan Tutuklandı

İYİ Parti'den İstifa Eden 874 Kişi AK Parti'ye Geçti