Son Dakika Haberleri: Atatürk Havalimanı'ndaki Terör Saldırısı

Atatürk Havalimanı'ndaki Terör Saldırısı

4 yıl önce

Bolu Valisi Aydın Baruş, AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve AK Parti Bolu İl başkanı Nurettin Doğanay, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısına tepki gösterdi.

Atatürk Havalimanı'ndaki Terör Saldırısı, System.String[]

Bolu Valisi Aydın Baruş, AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve AK Parti Bolu İl başkanı Nurettin Doğanay, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısına tepki gösterdi.


Bolu Valisi Aydın Baruş yaptığı yazılı açıklamada, Türk milletine başsağlığı diledi.


Türkiye'nin huzur ve güvenliğini hedef alan menfur terör saldırısını kınayan Baruş, terör saldırısında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet yaralılara ise acl şifalar diledi.


AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun ise İstanbul Atatürk Havalimanı'nda gerçekleşen terör saldırısında sadece Türkiye'nin değil tüm insanlığın hedef alındığını ifade ederek, "Mübarek ramazanda meydana gelen ve masum sivillerin hayatını kaybetmesine yol açan bu saldırı göstermiştir ki, terörün, dini, dili, mezhebi yok! İnsanlık terörle mücadelede el birliği vermediği sürece tüm insanlık tehdit altındadır." ifadelerini i kullandı.


Türkiye'nin insanlığı hedef alan bu saldırı karşısında kayıtsız kalmayacağına dikkat çeken Ercoşkun, "Dünya ülkeleri de asla kayıtsız kalmamalı. Türkiye, terör örgütleriyle olan mücadelesinde sonuna kadar devam edecek güce ve dirayete sahiptir. Tüm insanlık olarak el ele verip terör örgütlerine karşı ortak mücadele yürütmeliyiz. Aksi takdirde bu tür elim olayların sadece ülkemizi değil, yarın dünyanın diğer ülkelerini de hedef alacağı aşikar." açıklamasında bulundu.


Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'da, mübarek ramazan ayında Atatürk Havalimanı'nda gerçekleşen ve masum insanları hedef alan kalleş saldırıyı lanetlediğini belirtti.


"Bayram sevincimizi kana bulayan hain saldırıyla terör maşaları ve onları destekleyen karanlık güçler kalleş yüzlerini bir kez daha göstermiştir." diyen Yılmaz, açıklamasında şunları kaydetti:


"Terörün küresel bir tehdit olduğu bu menfur olayla bir kez daha ortaya çıkmıştır. Dünyanın pek çok ülkesinden yolcunun bulunduğu Atatürk Havalimanı'nda alçakça planlanmış bir terör eylemi ülkemizin ve coğrafyamızın istikrarına yönelik bir saldırıdır. Ülkemizin İsrail ve Rusya ile ilişkilerinin düzeldiği, ekonominin canlandığı bugünlerde kaos yaratmaya yönelik bu alçak planlar istikrarımızı ve beraberliğimizi bozamayacaktır."


AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay ise terör saldırısını kınayarak "Dini, dili, ırkı ne olursa olsun, nereden gelirse gelsin masum insanlara karşı yapılan bu terör saldırılarını yapan alçakları, bunlara destek olanları Rabbim helak etsin. Masum halkı hedef alan bu saldırıyı yapanlar insan olamaz. Bu saldırı masum insanları hedef alan alçakça planlanmış bir terör eylemidir. Mübarek günde canımızı yakan teröre lanet olsun." ifadelerini kullandı.

Haber Yayın Tarihi: 29.06.2016 02:17 Kaynak: AA42 yaşındaki şarkıcı Tuğba Ekinci, art arda mayolu pozlarını paylaştı
Fenerbahçe, Gustavo ile söz kesti! Denize giren Zehra Çilingiroğlu, bikinisinin azizliğine uğradı