Son Dakika Haberleri: Atatürk Havalimanı'ndaki Terör Saldırısına Tepkiler

Atatürk Havalimanı'ndaki Terör Saldırısına Tepkiler

3 yıl önce

İtalya'nın Milano kentinde yaşayan Türkler ve Müslümanlar, Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısını, Türkiye'nin Milano Başkonsolosluğu önünde düzenlenen gösteride kınadı ve ölenler için dua etti.

Atatürk Havalimanı'ndaki Terör Saldırısına Tepkiler, System.String[]
İtalya'nın Milano kentinde yaşayan Türkler ve Müslümanlar, Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısını, Türkiye'nin Milano Başkonsolosluğu önünde düzenlenen gösteride kınadı ve ölenler için dua etti.

Türkiye'nin Milano Başkonsolosluğu önünde toplanan "Milano ve Monza Brianza İslam Dernekleri Konfederasyonu" (CAIM), İtalya Türk Platformu, Milli Görüş Derneği ve Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) mensupları ile vatandaşlar, Atatürk Havalimanı'nda dün gerçekleştirilen terör saldırısını sessizce protesto etti, saldırının kurbanlarını andı.

Gösteride DİTİB Milano Camisi din görevlisi Yusuf Arslan, hayatını kaybedenler için Fatiha suresini okudu.

CAIM Koordinatörü Davide Piccardo, İstanbul'da dün yaşanan hain terör saldırısını kınamak üzere toplandıklarını belirterek, "Bu düşünce, topluluğumuz tarafından ortaya çıkmış ve Avrupa'nın her yerinde yapılan diğer terör saldırılarını kınamak, yakınlık ve kardeşlik duygularımızı göstermek üzere benzer anma törenleri düzenlenmiştir." dedi.

Toplumların eşit, kimsenin diğerinden üstün olmadığın dile getiren Piccardo, "Çok hassas bir dönemdeyiz ve kimin neyi hangi amaçla yaptığını bilemiyoruz, bugün amacımız insanlığı, kardeşliği ve barışı korumak ve desteklemektir. Hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum." diye konuştu.

İtalya Türk Platformu Sözcüsü Özgün Altop da "21. yüzyılın vebası terör, dün akşam da kendini İstanbul Atatürk Havalimanı'nda acı bir şekilde gösterdi. İtalya Türk Platformu olarak bu terör saldırısını kınıyoruz. Hiçbir terör örgütü amacına ulaşamayacak, ülkemiz bu tür terör saldırılarına boyun eğmeyecektir. Nefretin olmadığı bir dünyada yaşamak dileğiyle, hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz." ifadelerini kullandı.

Din Hizmetleri Ataşesi Ahmet Turan Özdemir de İstanbul'da yaşanan menfur hadiseyi İtalya'da yaşayan Türkler ve Müslümanlar olarak kınadıklarını belirterek, "İstanbul'daki saldırı da, bir kez daha terörün dininin olmadığını hepimize gösterdi. Terör saldırısında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa diliyoruz." şeklinde konuştu.

Kuzey İtalya Milli Görüş Temsilcisi Osman Duran da, saldırıyı kınayarak, " Fransa'da yaşanan terör saldırısı sonrasında bütün Avrupa'daki devlet büyüklerinin göstermiş oldukları dayanışmayı İstanbul'da da göstermelerini bekliyoruz. Aksi takdirde teröre çifte standart uygulandığını düşüneceğiz." dedi.

Milano Konsolosu Murat Acar da acılarını paylaşanlara teşekkür ederek, şunları kaydetti:

"Terörün din, dil ve ırk ayrımı yapmadığına bir kez daha şahit olduk. İstanbul'da dün gerçekleştirilen hain terör saldırısı sadece Türk halkını değil, tüm insanlığı hedef almıştır. Bugün burada, Avrupa'nın en gözde şehirlerinden biri olan Milano'da, teröre karşı gösterdiğiniz bu duruş ve dayanışmayı minnet ve takdirle karşılıyoruz."

Öte yandan terör saldırısı nedeniyle başkonsoloslukta taziye defteri açıldı, Türk bayrağı da yarıya indirildi. Anma etkinliğine katılanlar da taziye defterini imzaladı.14 Yaşında Baba Katili Olan Çocuğun Savunması: Niyetim Öldürmek Değildi Azeri Model Mahbuba Mammadzada, Bekaretini 2 Milyon Sterline Sattı

Şeyma Subaşı ve Sevgilisi Guido Senia, Aynı Yatakta Poz Verdi