Atatürk Hayranı İskoç Turist - Son Dakika

Atatürk Hayranı İskoç Turist

11.10.2012 12:19
Atatürk Hayranı İskoç Turist, System.String[]

14 yıldır Marmaris'e tatil için gelen İskoç turist, koluna yaptırdığı Atatürk dövmesi ve Türk bayrağı ile dikkat çekiyor.

14 yıldır Marmaris'e tatil için gelen İskoç turist, koluna yaptırdığı Atatürk dövmesi ve Türk bayrağı ile dikkat çekiyor. İskoç turist Hamısh Muır, Türkiye'ye ve Atatürk'e hayran olduğunu söyledi.

İskoçya'nın Edinburgh şehrinden tatil için 14 yıl önce Marmaris'e gelen 56 yaşındaki Hamısh Muır her yerde Atatürk'ün resimlerini görünce Türkiye ve Atatürk hakkında araştırma yaptı. Yaptığı araştırmalar ve okuduğu kitaplarla Atatürk'ü ve Türkiye'yi tanıyan İskoç turist koluna Türk bayrağı ve Atatürk dövmesi yaptırdı. Türkiye'yi çok sevdiğini belirten Muır, "14 yıl önce Türkiye'ye geldiğimde Atatürk hakkında bir şeyler okudum. Atatürk'ün Türklerin kahramanı olduğunu öğrendim. Atatürk'ün önemli bir kahraman olduğunu ve Türklerin lideri olduğunu öğrenince koluma dövme yaptırmaya karar verdim" dedi.

Kolundaki Atatürk dövmesini yanına İskoç William Wallace'nin dövmesini yaptıran Muır, "Atatürk ve İskoçya'nın kahramanı William Wallace'nin aynı özelliklere sahip olduğunu öğrendim. Atatürk'ün hayatıyla ilgili kitaplar okuyup araştırmalarda bulundum. Atatürk dövmesinin yanına İskoçların kahramanı William Wallace'nin dövmesini de yaptırdım. Her iki lider de özgürlükleri için savaşmış kahramanlardır" dedi.

Kolundaki Atatürk dövmesini gören vatandaşların bu durumdan çok memnun kaldığını ve kendisiyle fotoğraf çektirdiklerini belirten Muır, yeni bir Atatürk dövmesi daha yaptıracağını söyledi. - MUĞLA

Atatürk Hayranı İskoç Turist
Atatürk Hayranı İskoç Turist
Atatürk Hayranı İskoç Turist

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Atatürk Hayranı İskoç Turist - Son Dakika


Son Dakika

8 futbolcusu korona olan Beşiktaş, Başakşehir maçı öncesi kadro sıkıntı yaşıyor Libya'daki seçimlerin 24 Aralık 2021'de yapılmasına karar verildi Hollanda'da Türkiye'yi parçalanmış gösteren harita, Türk vekilin tepkisi üzerine düzeltildi PSG, Real Madrid'le sözleşme yenilemeyen Ramos için devreye girecek Trump başkanlığı devretme şartını açıkladı: Tüm oylar sayıldığında doğru olanı yapacağım Ünlü pilottan dev yarış öncesi İstanbul pistine ağır eleştiri: Niye milyonlar harcamışlar? Memur olmak isteyenler dikkat! İşte kadrosuna personel alan kurumların tam listesi Çocukluk arkadaşı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a saat hediye etti