Atatürk Köşesinin Yıkılarak Kaldırıldığı İddiası - Son Dakika

Atatürk Köşesinin Yıkılarak Kaldırıldığı İddiası

03.01.2012 10:20
Atatürk Köşesinin Yıkılarak Kaldırıldığı İddiası, System.String[]

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde bulunan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Okul Müdürü Adnan Döner, Atatürk köşesinin kırılarak yerinden kaldırıldığı haberlerine ilişkin olarak, "Yanlış yere kurulan ve tehlike oluşturan Atatürk köşesini kaldırarak başka yere kurduğumuz için yanlış anlaşıldık" dedi.

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde bulunan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Okul Müdürü Adnan Döner, Atatürk köşesinin kırılarak yerinden kaldırıldığı haberlerine ilişkin olarak, "Yanlış yere kurulan ve tehlike oluşturan Atatürk köşesini kaldırarak başka yere kurduğumuz için yanlış anlaşıldık" dedi.

Döner, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2010'da okula atandığında okulun yönetim binasında Atatürk köşesinin olmadığını fark ettiğini söyledi.

Durumu idari birimdeki diğer yöneticilerle görüştüğünü anlatan Döner, şöyle konuştu:

"Yönetici arkadaşlara sorduğumda böyle bir köşenin olmadığını söylediler. Bunun üzerine yönetmelikler çerçevesinde Okul Aile Birliği'nin desteği ve okul imkanlarıyla yaklaşık 2 bin liraya mal olan yeni bir Atatürk köşesini yaptık. Konusu geçen Atatürk köşesi ise ilçedeki heykeltıraş Yaman Civan tarafından 1988'de okulumuzun elektronik bölümünün bulunduğu binanın ikinci katında doğru olmayan bir yerde oluşturulmuş. Yaptığımız incelemede orada bulunan Atatürk köşesinin duvarında zaman içerisinde çatının akması sonucunda su alarak çatlaklar oluştuğunu belirledik. Aynı zamanda 2-3 santimetre duvarda oluşan çatlaklarda büyük tehlike yaratmaya başlamıştı. Yanlış yere kurulan ve tehlike oluşturan Atatürk köşesini kaldırarak başka yere kurduğumuz için yanlış anlaşıldık. Ayrıca okulumuzun diğer katlarında da Atatürk'ün vecizelerinin yer aldığı panolar astık. Burada heykeltıraş arkadaşımızın bir hassasiyeti oluştuğuna inanıyorum. Bunu da doğal karşılıyorum. Ancak eski Atatürk köşesinin yıkılarak kaldırıldığı doğru değildir. Eski yerinde bulunan Atatürk Rölyefi de kırılmadan yerinden söküldü."

Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, konu hakkında kendilerine şikayette bulunulduğunu belirterek "Basın yayın organlarında çıkan haberleri toplayarak soruşturma başlattık. Konuyu Zonguldak Valiliğine bildirdik. Valiliğin belirlediği bir müfettiş tarafından şu anda inceleme sürüyor" dedi.

- ZONGULDAK

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Atatürk Köşesinin Yıkılarak Kaldırıldığı İddiası - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Somali'de futbol takımının otobüsüne bombalı saldırı: 4 ölü, 10 yaralı 15:09 Somali'de futbol takımının otobüsüne bombalı saldırı: 4 ölü, 10 yaralı Şeyma Subaşı, ayrılıp barıştığı sevgilisinin kucağında poz verdi 14:34 Şeyma Subaşı, ayrılıp barıştığı sevgilisinin kucağında poz verdi Oyuncu Burcu Biricik, yangın sonrası yapılan fidan bağışlarına isyan etti: Evlerinden olan insanlara yardım yapılsın 13:55 Oyuncu Burcu Biricik, yangın sonrası yapılan fidan bağışlarına isyan etti: Evlerinden olan insanlara yardım yapılsın
Kızların etek altı fotoğraflarını çeken sapığı evire çevire dövdüler! Anbean kamerada 13:26 Kızların etek altı fotoğraflarını çeken sapığı evire çevire dövdüler! Anbean kamerada Arda Turan'ın teknesinde güzel sevgilisiyle aşka gelen G.Saraylı Oğulcan, öpücüklere boğuldu 13:14 Arda Turan'ın teknesinde güzel sevgilisiyle aşka gelen G.Saraylı Oğulcan, öpücüklere boğuldu Ağacı ateşe vermeye çalıştıkları anlar olay yaratmıştı! Zonguldak Valiliği iddiaları yalanladı 12:42 Ağacı ateşe vermeye çalıştıkları anlar olay yaratmıştı! Zonguldak Valiliği iddiaları yalanladı
Minibüs ve otomobil kafa kafaya çarpıştı, aynı aileden 5 kişi feci şekilde can verdi 12:06 Minibüs ve otomobil kafa kafaya çarpıştı, aynı aileden 5 kişi feci şekilde can verdi Ünlü astrolog Arzum Koyuncu'nun 11:29 Ünlü astrolog Arzum Koyuncu'nun "eskort" isyanı! Sosyal medya için anlaştığı adam kabusu yaşattı
Advertisement