Atatürk'ün Adana'ya Gelişinin 96. Yıl Dönümü Kutlandı - Son Dakika

Atatürk'ün Adana'ya Gelişinin 96. Yıl Dönümü Kutlandı

15.03.2019 12:35

- Atatürk Parkı ve tren garındaki törenden detaylar Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün konuşması Protol ve katılımcıların yürüyüşünden detaylar Atatürk'ün Adana'ya gelişinin 96. yıl dönümü kutlandı ADANA (AA) – Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Adana'ya gelişinin 96.

- Atatürk Parkı ve tren garındaki törenden detaylar

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün konuşması

Protol ve katılımcıların yürüyüşünden detaylar Atatürk'ün Adana'ya gelişinin 96. yıl dönümü kutlandı

ADANA (AA) – Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Adana'ya gelişinin 96. yıl dönümü kentte törenlerle kutlandı.

İlk olarak Atatürk Parkı'nda, düzenlenen etkinlikler kapsamında, Vali Mahmut Demirtaş, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Hakan Atınç, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve diğer ilgililer Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Daha sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Atatürk Parkı'ndaki törenin ardından protokol üyeleri ve katılımcılar Adana Büyükşehir Belediyesi Bando Takımının çaldığı parçalar eşliğinde Atatürk Bulvarı boyunca yürüyerek Adana Tren Gar'ına geldi.

Burada, Atatürk'ün 15 Mart 1923'te trenle Adana'ya gelişi temsili olarak canlandırıldı ve trenden inen bir gazi, Vali Mahmut Demirtaş'a Türk bayrağı verdi.

Tren Gar'ında yapılan törende konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana'nın, milli mücadelenin ilham kaynağı olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından şiir okundu, halk oyunları gösterileri sunuldu.

Atatürk'ün Adana'ya Gelişinin 96. Yıl Dönümü Kutlandı
Atatürk'ün Adana'ya Gelişinin 96. Yıl Dönümü Kutlandı
Atatürk'ün Adana'ya Gelişinin 96. Yıl Dönümü Kutlandı
Atatürk'ün Adana'ya Gelişinin 96. Yıl Dönümü Kutlandı

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Atatürk'ün Adana'ya Gelişinin 96. Yıl Dönümü Kutlandı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Erdoğan, kriz iddiasının ardından Putin ile görüştü: Karabağ'daki Ortak Merkez hemen faaliyete geçsin Azerbaycan ordusu 27 yıldır işgal altında bulunan Kelbecer'e girdi Muharrem İnce, sesi titreyerek açıkladı: 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde keşke CHP'ye güvenmeseydim G.O.R.A'daki efsane repliğiyle hafızalara kazınan oyuncu Muhittin Korkmaz hayatını kaybetti Son Dakika! Çavuşoğlu'ndan, Türk gemisine yapılan hukuk dışı aramayla ilgili misilleme mesajı: Cevabımızı sahada da vereceğiz Bülent Arınç'ın oğlundan babasının istifasıyla ilgili dikkat çeken sözler: Bu denizde bir tek gemi ve tek bir reis var Böyle vahşet görülmedi! Annesi doğum yaparken 6 yaşındaki çocuğunun başını kesti Aleyna Çakır'ın ölümünün baş şüphelisi Ümitcan Uygun'dan akılalmaz sözler: Kudurun