Atatürk'ün Alanya'ya Gelişinin 77. Yıldönümü - Son Dakika

Atatürk'ün Alanya'ya Gelişinin 77. Yıldönümü

18.02.2012 15:40
Atatürk'ün Alanya'ya Gelişinin 77. Yıldönümü, System.String[]

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Alanya'ya gelişinin 77.yıldönümü, çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Alanya'ya gelişinin 77. yıldönümü, çeşitli etkinliklerle kutlandı.

İskele meydanındaki Atatürk Anıtı'na saygı duruşunda bulunulması ile başlayan etkinliklere Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan, Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, Alanya Jandarma Bölük Komutanı Binbaşı Mustafa Şahin, Cumhuriyet Başsavcı vekili Fatma Arıkan, Alanya İlçe Emniyet Müdürü Erkan Dur ile siyasi partilerin temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Anıta çelenk sunulmasının ardından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, Atatürk'ün Alanya'ya geldiğinde ilk ayak bastığı yerde bulunan tarihi bir evi, Alanya Kültür Evi olarak düzenlediklerini ve bugün hizmete açtıklarını söyledi. Bunları yapmakla Atatürk'ün tarih ve kültür anlamındaki vasiyetinin yerine getirildiğine inandığını dile getiren Sipahioğlu, "Bugün bayrağımız ve tarihimizin altında Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk ve Cumhuriyete emek verenlerin mirasını taşıyoruz" dedi.

Alanya Lisesi Tarih Öğretmeni Yaşar Çolak, Atatürk'ün yurt gezilerine çok önem verdiğini belirterek "O, yurt gezilerinde gittiği yerlerdeki insanların görüşlerini almıştır. Bu bakımdan Milli Mücadele ve Atatürk'ün inkılaplarını incelerken yurt gezilerinde uğradığı yerlerde yaptıklarını ihmal etmemek gerekir. Atatürk Aspendos'a yaptığı ziyaret sırasında Alanya heyetinin daveti üzerine 1935 yılında Alanya'ya gelmiştir" diye konuştu.

Konuşmaların ardından çeşitli okullardan öğrenciler tarafından şiirler okundu, halk oyunları gösterileri yapıldı.

Törenin ardından Alanya Kültür Evi'nin açılışı gerçekleştirildi.

- ANTALYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Atatürk'ün Alanya'ya Gelişinin 77. Yıldönümü - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Korona tedavisi gören Muhittin Böcek'ten güzel haber! Bilinci açıldı, konuşulanlara cevap veriyor Oktay Kaynarca ve Necati Şaşmaz, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde yeniden bir araya gelecek Avrupa'da koronavirüs paniği büyüyor! Ölüm haberleri peş peşe geldi, Fransa'da ulusal karantina ilan edildi İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi Akılalmaz olay! Horoz dövüşü baskınına giden polis, horoz tarafından öldürüldü Kaza yapan sürücüden hız sorusuna pişkin yanıt: 500 kilometre hızla geliyordum Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin marketlerinde Fransız ürünleri raflardan kaldırıldı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı bulunan kız itiraf etti: Her şeyi kendim planladım