Atatürk'ün Ankara'ya Gelişinin 100. Yılında Ankara Paneli - Son Dakika

Atatürk'ün Ankara'ya Gelişinin 100. Yılında Ankara Paneli

25.12.2019 15:48
Atatürk'ün Ankara'ya Gelişinin 100. Yılında Ankara Paneli

Ankara Kulübü Derneğince, Atatürk'ün Ankara'ya Gelişinin 100. Yılında Ankara Paneli düzenlendi.

Ankara Kulübü Derneğince, Atatürk'ün Ankara'ya Gelişinin 100. Yılında Ankara Paneli düzenlendi.

Çankaya Çağdaş Sanatlar Merkezindeki panele eski Başbakan yardımcılarından Murat Karayalçın, Prof. Dr Ruşen Keleş, Prof. Dr. Bilsay Kuruç ve Dernek Başkanı Dr. Metin Özaslan konuşmacı olarak katıldı.

Özaslan, 27 Aralık tarihinde Milli Mücadele Projesinin hazırlıklarının başlatıldığı ve Ulu Önder Atatürk'ün Samsun'dan başlayan Anadolu yolculuğunu Ankara'ya gelerek tamamladığını söyledi.

Ankaralılar tarafından bu günün "Kızılca gün" olarak bilindiğini aktaran Özaslan, "Ankara'nın köylerinden kasabalarından akıp gelen binlerce atlı ve yaya Seymen ile Ankara halkı Büyük Önder'i Dikmen sırtlarında bağrına basmıştır." dedi.

YORUMLAR
500
İranlı Bakan Abdollahian ile Görüşen Çavuşoğlu: 'Liderlerimiz Ticaret Hacmimizi 30 Milyar Dolara Çıkarma Hedefi Koydu, Bunun Çok Gerisindeyiz' İranlı Bakan Abdollahian ile Görüşen Çavuşoğlu: 'Liderlerimiz Ticaret Hacmimizi 30 Milyar Dolara Çıkarma Hedefi Koydu, Bunun Çok Gerisindeyiz'
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Atatürk'ün Ankara'ya Gelişinin 100. Yılında Ankara Paneli - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement