Atatürk'ün Erzincan'a gelişinin 103. yıl dönümü törenle kutlandı - Son Dakika

Atatürk'ün Erzincan'a gelişinin 103. yıl dönümü törenle kutlandı

01.07.2022 11:29

Sporcuların ellerindeki Türk bayrakları ile koşması Sporcuların alana gelişleri Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulması Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun'un konuşması Atatürk'ün Erzincan'a gelişinin 103.

Sporcuların ellerindeki Türk bayrakları ile koşması

Sporcuların alana gelişleri

Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulması

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun'un konuşması

Atatürk'ün Erzincan'a gelişinin 103. yıl dönümü törenle kutlandı

Belediye Başkanı Bekir Aksun:

"Vatanperverliğin, kardeşliğin şehri Erzincan, geçmişte olduğu gibi aynı milli ruh ve inançla milli bir müdafaa gerektiğinde hazır ve nazırdır"

ERZİNCAN - Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün Erzincan'a gelişinin 103. yıl dönümü törenle kutlandı.

Kutlama programı kapsamında ilk olarak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü sporcuları, ellerinde Türk bayraklarıyla Emniyet Kavşağı'ndan belediye binası önündeki Atatürk Anıtı'na koştu.

Burada saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Vali Mehmet Makas, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Davut Ala, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun anıta çelenk sundu.

Belediye Başkanı Aksun, törende yaptığı konuşmada, Atatürk'ün Erzincan'a gelişinin kadim şehre verdiği değeri gösterdiğini söyledi.

Atatürk'ün kent ziyareti sırasında kendisini karşılayan Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti Üyesi ve İstiklal Madalyası sahibi Erzincanlı Hacı Fevzi Efendiyi de Erzurum ve Sivas kongrelerinde yanından ayırmadığını ifade eden Aksun, şöyle konuştu:

"Bu kutlu davada Erzincan'ın ve Erzincanlıların desteği Milli Mücadele'ye güç katmış, ümit vermiştir. Vatanperverliğin, kardeşliğin şehri Erzincan, geçmişte olduğu gibi aynı milli ruh ve inançla milli bir müdafaa gerektiğinde hazır ve nazırdır. Ülkemizin her köşesinde olduğu gibi Erzincan'ımız da kulağı mazide, gözü atide, Ulu Öder'in izinde, gösterdiği hedefe belirlediği ilkeler çerçevesinde muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için gayret etmektedir."

YORUMLAR
500
Türkiye'nin korona tablosunda olumlu gelişme! Vaka artışı geçtiğimiz haftaya göre düştü Türkiye'nin korona tablosunda olumlu gelişme! Vaka artışı geçtiğimiz haftaya göre düştü Yürek yakan ölüm! 4. kattan düşen çocuk yaşamını yitirdi Yürek yakan ölüm! 4. kattan düşen çocuk yaşamını yitirdi Avrupa'nın Türkiye'ye olası yaptırım hamlesine Rus tarafından jet hızında cevap: Asla kalkışamazlar Avrupa'nın Türkiye'ye olası yaptırım hamlesine Rus tarafından jet hızında cevap: Asla kalkışamazlar
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Atatürk'ün Erzincan'a gelişinin 103. yıl dönümü törenle kutlandı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement