Atatürk'ün Urla'ya gelişinin 94. yıl dönümü kutlandı - Son Dakika

Atatürk'ün Urla'ya gelişinin 94. yıl dönümü kutlandı

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Urla'yı ziyaretinin 94. yılı törenle kutlandı.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Urla'yı ziyaretinin 94. yılı törenle kutlandı.

Urla Cumhuriyet Meydanı'nda sosyal mesafe kuralları çerçevesinde düzenlenen törende ilk olarak Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu.

Törende, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Urla Kaymakamı ve Urla Belediye Başkan Vekili Önder Can, yaptığı konuşmada, her coğrafyanın kendine özel günleri bulunduğunu belirterek, "Urla için de o tarihi günlerden biri şüphesiz ki bugündür. Bugün, bir halkı yeniden ayağa kaldıran, birleştiren, çoğaltan, Kurtuluş Savaşı'nı destanlaştıran ve egemenliği milletine teslim eden Mustafa Kemal Atatürk'ün Urla'ya gelişinin 94. yıl dönümü." diye konuştu.

Atatürk'ün öngörüsü yüksek, stratejik planlaması güçlü bir lider ve kurtarıcı olduğuna işaret eden Can, Kurtuluş Savaşı'nın da bir mucize değil, aklın zaferi olduğunu belirtti.

Can, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bu zafer aynı zamanda bir milletin inanç, güç, azim ve vatan aşkıyla yoğrulmuş ruhunun eseridir. Biliyorum ki bu ruh, hepimizin damarlarındaki kanda mevcuttur. Çünkü bizler, ülkemizin bağımsızlığı, huzuru, refahı, birlik ve beraberliği için canını vermiş ecdadın torunlarıyız ve onlara verdiğimiz sözümüz her daim aklımızda, vatanımıza olan aşkımız sonsuza dek kalbimizde olacaktır."

Son Dakika

20:41 Vezneciler'deki terör saldırısı davasında karar çıktı 20:30 Milli Savunma Bakanlığı: Burdur'da 23 askerde koronavirüs tespit edildi 20:09 Ayasofya kararını hazmedemeyen İsrailli bir grup, Türk bayrağı yaktı 20:03 Son Dakika: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, en çok vaka görülen 5 ilimizi paylaştı 20:00 Son Dakika: Türkiye'de 13 Temmuz günü koronavirüs kaynaklı 19 can kaybı, 1008 yeni vaka tespit edildi 19:21 David Beckham'ın sahibi olduğu Inter Miami, Galatasaraylı Falcao'yu istiyor 18:57 AK Parti'den ABD'de patlak veren Wayfair skandalına ilişkin açıklama: Güvenlik birimlerimiz inceleyecek 18:51 DSÖ sözcüsü, okulların açılmasının tek yolunun "pandemiyi bastırmak" olduğunu söyledi 17:27 İBB Meclisi Ayasofya'nın adını, "Ayasofya Camii ve Külliyesi" olarak değiştirdi 17:25 Bileğinde kesik izi olan anne önce 1 yaşındaki bebeğini ardından kendini 10. kattan aşağı bıraktı 16:09 Erdoğan'dan "Ayasofya'da ilk namazı siz kıldırın" önerisine yanıt: O kadar da değil 16:02 Otostop çeken genç kadının hayatı karardı! Zorla uyuşturucu kullandırıp tecavüz ettiler 15:46 Danimarkalı turist, ülkesinden daha güvenli gördüğü Alanya'da tatilin tadını çıkarıyor 15:23 İran'dan Ayasofya'nın ibadete açılması hakkında ilk yorum: Mutluluk duyduk 15:18 Burdur diken üstünde! Alay Komutanlığında görevli askerlerde koronavirüs tespit edildi