Atb'den Akev Antalya Üniversitesi'ne Destek - Son Dakika

Atb'den Akev Antalya Üniversitesi'ne Destek

12.01.2012 15:20
Atb'den Akev Antalya Üniversitesi'ne Destek, System.String[]

Antalya Üniversitesi Mütevelli Heyeti ve Antalya Kültür ve Eğitim Vakfı (AKEV) Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Çiçek, Antalya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Ali Çandır'ı makamında ziyaret etti.

Antalya Üniversitesi Mütevelli Heyeti ve Antalya Kültür ve Eğitim Vakfı (AKEV) Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Çiçek, Antalya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Ali Çandır'ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette ATB Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan, ATB Yönetim Kurulu Üyeleri Mahmut Alpagot, Recep Özkul, Cüneyt Doğan, Ata Sönmez de hazır bulundu. AKEV Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Çiçek, Antalya Üniversitesi'nin kuruluş çalışmaları hakkında ATB yöneticilerine bilgi verdi.

Kadriye'de 110 dekarlık alana kurulacak Antalya Üniversitesi için yoğun bir çalışma programı sürdürdüklerini kaydeden Çiçek, vakıf üniversitesinin Antalya'ya kazandırılması çalışmalarında bir çok kişi ve kurumun desteğini aldıklarını ifade etti. Çiçek, Çandır'dan Antalya eğitimini bir adım ileriye götürecek Antalya Üniversitesi'ne destek olmasını istedi. ATB'nin kente yönelik çalışmalarını da yakından takip ettiklerini söyleyen Çiçek, çalışmalarından dolayı Ali Çandır ve ekibine teşekkür etti.

ATB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır da, AKEV Koleji eğitim kurumlarını ve vakfın üniversite kuruluş çalışmalarını yakından takip ettiklerini söyledi. Antalya'da bir devlet, bir de vakıf üniversitesi bulunduğunu belirten Çandır, Antalya Üniversitesi'nin kurulmasıyla başlayacak bilimsel alandaki rekabetin kente yansıyacağını söyledi.

Çandır, üniversitelerin bilimsel çalışmalarından en fazla işadamlarının yararlanacağını belirterek, Antalya Üniversitesi'nin bölgeye artı değer katacağına inandığını ifade etti. Antalya'da son dönemde artan birlik ve beraberliğin eğitim alanında da gösterileceğine inandığını kaydeden Çandır, ATB olarak Antalya Üniversitesi'ne destek olacaklarını ifade etti.

- ANTALYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Atb'den Akev Antalya Üniversitesi'ne Destek - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Türkiye'nin Libya'ya verdiği sahil güvenlik eğitimine İtalyan basınından ilginç yorum: Anahtar Erdoğan'ın elinde Sayaçların periyodik muayene işleri özel sektöre devrediliyor: Vatandaşın faturası kabaracak Görevini kötüye kullanan doktor, 17 yaşındaki öğrencisiyle cinsel ilişkiye girip çıplak fotoğraflarını istedi Paraları Türk lirası karşısında değer kazanınca Bulgarlar Edirne'ye akın etti 20 metrelik ağaçlara tırmanıp meyve silkeleyerek günlük 400 lira kazanıyor Elini kıyma makinesine kaptıran asker, 2 saatlik operasyonla kurtarıldı Durak dışında olduğu için kendisini almayan şoföre kızan kadın taksiyle takip ettiği otobüsü kırmızıya boyadı Ahmet Kural yeni imajını paylaştı, hayranları şaşkınlığını gizleyemedi