Atb Yeni Dönemin İlk Meclis Toplantısını Yaptı - Son Dakika

Atb Yeni Dönemin İlk Meclis Toplantısını Yaptı

12.04.2018 12:07
Atb Yeni Dönemin İlk Meclis Toplantısını Yaptı, System.String[]

Antalya Ticaret Borsası (ATB), organ seçimlerinin ardından yeni dönemin ilk meclis toplantısını yaptı.

Antalya Ticaret Borsası (ATB), organ seçimlerinin ardından yeni dönemin ilk meclis toplantısını yaptı.

ATB'den yapılan açıklamaya göre, ATB Meclisi, en yaşlı üye Yusuf Karasu'nun başkanlığında toplandı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan toplantıda, Karasu, ATB meclisinin hayırlı olmasını diledi.

Meclis başkanı ve başkanlık divanı seçiminin yapıldığı mecliste, Erdoğan Ekinci ATB Meclis Başkanı olarak seçildi.

Meclis başkan yardımcılıklarına Abdullah İnan ile Murat Köseoğlu seçilirken, Tuncay Özden katip üye oldu. Mecliste, hesapları inceleme komisyonuna Hakkı Ergin Civan, Ragıp Gök, Sedat Ekici seçildi.

ATB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, seçimlerin, Antalya Ticaret Borsası'nın bir asra yaklaşan kurum birikimi, köklü geleneği ve görgüsüne yakışır bir şekilde tamamlandığını belirtti. Seçim sürecinde demokratik hakkını kullanarak, sandık başına giden, oy kullanan tüm üyelere teşekkür eden Çandır, Borsa organlarında görev alan üyeler ve personele de teşekkür etti.

Görevde oldukları dönemde Antalya'nın tarımsal üretimi ve tarımsal ticaretinin gelişmesine katkı sağladıklarını aktaran Çandır, şunları kaydetti:

"Memleketimizin taşına, toprağına, suyuna, havasına ve nihayet tarımına sahip çıkmaya ve geliştirmeye odaklandık. Kentin geleceği üzerine kafa yorduk, üzerimize vazife edindiğimiz tüm işlerde yönetim kurulumuzla birlikte elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Çalışmalarımızda Borsamız kurumsal kimliğini hep ön planda tuttuk.

Birlikte hareket etmenin gücüne inandık, ortak akılla çalıştık. Kurumsal görüşlerimizi paylaşırken yapıcı olmaya özen gösterdik. İnandığımız doğruları kurum kimliğine yakışır bir şekilde ifade ettik, eleştirdiğimiz konulara çözüm önerisi getirdik. Ne mutlu bizlere ki sözlerimiz karşılık buldu."

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Atb Yeni Dönemin İlk Meclis Toplantısını Yaptı - Son Dakika


Son Dakika

Sağlık Bakanlığı'ndan koronavirüs temaslı kişilerle ilgili yeni karar TIR'la çarpışan hafif ticari aracın sürücüsü öldü, ağabeyi gözyaşlarına boğuldu Babasının bıçakladığı şahıs, taburcu olduktan sonra muhtar kardeşi tarafından tabancayla vuruldu Son dakika! Bakan Elvan'dan faiz kararı sonrası Merkez Bankası mesajı: Fiyat istikrarını sağlama görevi Merkez'e aittir Uyuşturucu çetesi 'Mavi Kelebekler' çökertildi Nijeryalı iş insanı Orji Kalu, Arsenal'i satın almak için harekete geçti Rüzgara kapılan Türk paraşütçü, Lübnan kıyılarına zorunlu iniş yaptı Pes dedirten olay! Gündüz vakti otobanda arabalarını yol kenarına çekip ilişkiye girdiler