Ateşbaz Etkinliklerinde Gastro Şov - Son Dakika

Ateşbaz Etkinliklerinde Gastro Şov

3 yıl önce

Ulusal ve uluslararası konukların katılımıyla Konya’da düzenlenen “Ateşbaz-ı Veli Aşçı Dede Mutfak Kültürü Günleri” etkinliklerinin ikinci gününde et profesörü olarak bilinen Cüneyt Asan ve diğer ünlü yemek şeflerinin gastro şovları yoğun ilgi gördü.

Ateşbaz Etkinliklerinde Gastro Şov, System.String[]

Ulusal ve uluslararası konukların katılımıyla Konya'da düzenlenen "Ateşbaz-ı Veli Aşçı Dede Mutfak Kültürü Günleri" etkinliklerinin ikinci gününde et profesörü olarak bilinen Cüneyt Asan ve diğer ünlü yemek şeflerinin gastro şovları yoğun ilgi gördü.


"Ateşbaz-ı Veli Aşçı Dede Mutfak Kültürü Günleri" Meram Belediyesi'nin ev sahipliğinde ve Anadolu Halk Mutfağı Derneği'nin katılımcılığında düzenleniyor. Etkinliklerin ikinci gününde Tantavi Ambarında düzenlenen et profesörü olarak bilinen Cüneyt Asan ve diğer ünlü yemek şeflerinin gastro şovları beğeni topladı.


Programda ilk olarak Meram Belediyesi tarafından geçen hafta düzenlenen 'Bayat Ekmek Yarışması'nda dereceye girenlere ödülleri verildi.


"Bayat ekmek yarışmasıyla israfa dikkat çektik"


Geçen hafta ekmek israfı konusunda farkındalık oluşturmak için 'Bayat Ekmekten Yemek' yarışması düzenlediklerini hatırlatan Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, "Ülke geneline baktığımızda günlük 6 milyon ekmeğin israf edildiği biliniyor. Bu da ülke ekonomisi açısından 1.5 milyar TL'lik bir kayıp demek. Bu konuya dikkat çekmek için bu yarışmayı gerçekleştirmiştik. Ekmek israfının önlenmesi noktasında hepimize büyük görevler düşüyor" dedi.


Cüneyt Asan'dan Konya'ya övgü


Et profesörü olarak bilinen Cüneyt Asan da, "Geçen sene de buradaydık ama organizasyon her yıl daha da güzelleşiyor. Etkinlikler her yönüyle muhteşem. Antepli olmamama rağmen bugüne kadar beni herkes oralı bilirdi. Çünkü her yerde Antep'i anlatırdım. Ülkenin rol modeliydi. Şimdi buradan döndükten sonra artık Konyalı diyecekler bana. Her yerde Konya'yı anlatacağım. Konya'ya gelip, buradaki güzel insanları görmeden Konya hakkında olumsuz fikirde bulunmamalarını söyleyeceğim. Bu duyguları edinmemizde en önemli sebep Başkan Fatma Toru'dur. İki gündür etkinlikler hiç aksama olmadan su gibi akıp gitti. Konya'yı çok seviyorum ve bundan sonra daha fazla burayı tanıtmaya çalışacağım" diye konuştu.


Gastro şovları beğeni topladı


Misafir belediye başkanları da güzel bir organizasyona imza attığı için Meram Belediye Başkanı Fatma Toru'ya teşekkür etti. Programa katılan Türk mutfağının ünlü şefleri de, gelinen nokta itibariyle mutfağımızın dünya mutfakları arasında ön plana çıktığına dikkat çekti. Ünlü Türk mutfak şefi Cüneyt Asan ve diğer ünlü yemek şeflerinin gastro şovları büyük beğeniyle izlendi.


Programa Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Gümüşhane Özkürtün Belediye Başkanı Aynur Zorlu Kaya, Ankara Kalecik Belediye Başkanı Filiz Ulusoy, Eskişehir Mihalgazi Belediye Başkanı Zeynep Akgün, Anadolu Halk Mutfağı Derneği Başkanı Adnan Şahin ve çok sayıda yerli ve yabancı davetli katıldı. - KONYA

Haber Yayın Tarihi: 29.09.2017 03:27 Kaynak: İHASon Dakika

Kızının yaptığı işten utanç duyan baba kızını boğup parçalara ayırdı
Bir düğüne katılan oyuncu Bige Önal, rüzgarın esmesiyle frikik verdi Kardeşinin karısıyla birlikte olan adamın mahkemedeki ifadesi kan dondurdu

Son Dakika Haberleri