Son Dakika Haberleri: Beşiktaş'ın Kanadalı Oyuncusu Atiba Hutchinson: Futbolu Beşiktaş'ta Bırakmak İstiyorum

Beşiktaş'ın Kanadalı Oyuncusu Atiba Hutchinson: Futbolu Beşiktaş'ta Bırakmak İstiyorum

4 ay önce

Kanada basınına açıklamalarda bulunan Beşiktaş'ın tecrübeli oyuncusu Atiba Hutchinson, "Türkiye harika bir yer ve harika bir kültüre sahip. Aklımda kariyerimi burada noktalamak gibi bir düşünce de var." dedi.

Beşiktaş'ın Kanadalı Oyuncusu Atiba Hutchinson: Futbolu Beşiktaş'ta Bırakmak İstiyorum, System.String[]

Beşiktaş'ın tecrübeli orta saha oyuncusu Atiba Hutchinson, 1 yıl aradan sonra Kanada Milli takımının kadrosuna dahil edildi. 35 yaşındaki tecrübeli futbolcu Kanada basınına birçok konuda açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş'a transfer olduğu dönemde yöneticiler ve takımdaki arkadaşlarının Fenerbahçe derbisinin önemine dikkat çektiğini ifade ede Atiba Hutchinson, "Fenerbahçe - Galatasaray derbisi biraz daha önemli ama Beşiktaş ve Fenerbahçe arasında oynanan derbiler senelerdir çok daha çekişmeli hale geldi. İlk kez Türkiye'ye geldiğimde, takımdaki yöneticiler ve arkadaşlarım derbiden söz ettiler. O zamandan beri Fenerbahçe derbisini kazanmanın bizler için ne kadar önemli olduğu biliyorum. Fenerbahçe'nin ve bizim sahamızdaki atmosfer her zaman muhteşemdir." ifadelerini kullandı.

"MUHTEMELEN SON TURNUVAM OLACAK"

Uzun bir aradan sonra milli takıma tekrardan çağrıldığı için mutlu olduğunu ifade eden tecrübeli futbolcu, "Benim için gerçekten muhteşem. Takımda muhteşem insanlar var ve onlarla daha önce hiç karşılaşmadım. Onlarla tekrar bir arada olmak, sahada nasıl olduklarını görmek harika. Kanada Milli Takımına çağrılmak ve ülkem için oynamak gerçekten muhteşem. Türkiye'de geçen sezon önemli bir sakatlık yaşamıştım ve kendimi hiç iyi hissetmiyordum. Ayağımdan bir operasyon yaşadım ve sağlığıma kavuşmam uzun zaman aldı. Geçen yaz boyunca ne yapmak istediğim hakkında çok fazla şey düşündüm. Hatta hocamız John Herdman ile de kısa bir sohbette bulundum ne yapmak istediğim ve onun benden ne istediğin hakkında. Onunla konuşmak bana gerçekten çok iyi geldi ve benden ne istediğini çok açıkça ifade etti. Gold Cup'ta oynamak benim için çok güzel olacak ve sonrasında ne olacak bakacağız. Muhtemelen son turnuvam olacak. Umarım Gold Cup'ta ülkemiz adına başarılı başarırız. Çünkü bunu tüm kariyerim boyunca çok özledim." şeklinde konuştu.

"TÜRKİYE BİZİM EVİMİZ"

Sezon sonunda kendisini iyi hissetmesi halinde bir sezon daha futbol oynayabileceğini belirten Atiba, "Aklımda her zaman bir sezon daha oynamak var. Eğer Türkiye'de sezon sonu kendimi iyi hissedersem bir yıl daha oynayabilirim. Fakat birkaç ötesini yıl şimdilik düşünmüyorum. Şu anda oynadığım futbolla ilgileniyorum. Gelecek yaz ne olacak göreceğiz. MLS ile ilgili her zaman bir ihtimal vardır. MLS takımlarından ilgilenenler oldu ancak bunlar ciddi teklifler değildi. Dürüst olmak gerekirse Türkiye'de Beşiktaş'la biraz daha zamanım var. Bana çok şey kattılar. Türkiye benim gerçekten ikinci evim gibi oldu. Aklımda kariyerimi burada noktalamak gibi düşünce de var. Türkiye harika bir yer ve harika bir kültüre sahip. Üç oğlum burada dünyaya geldi. Eşim ise burayı gerçekten çok seviyor ve ayrılmak istemiyor. Türkiye bizim evimiz." diye konuştu.


YORUMLAR


Kırılan Camı Naylonla Kapatıp Yola Devam Etmek İsteyen Şoföre Yolcular Engel Oldu Takım Elbiseyle Simit Satıyor! Bu Simitçiyi Gören Takdir Ediyor

2. Lig Ekibi Gaziantepspor, Ligden Çekilme Kararı Aldı