'Atıkların Değerlendirilmesi Çevreyi Korur' - Son Dakika

'Atıkların Değerlendirilmesi Çevreyi Korur'

30.04.2012 18:03
'Atıkların Değerlendirilmesi Çevreyi Korur', System.String[]

Prof.Dr.Mustafa Özyurt, atık dönüşümünün dünyaya ve insan yaşamına önemli katkılar sağladığını belirterek, atıkların değerlendirilmesiyle çevrenin de korunmuş olacağını söyledi.

Prof. Dr. Mustafa Özyurt, atık dönüşümünün dünyaya ve insan yaşamına önemli katkılar sağladığını belirterek, atıkların değerlendirilmesiyle çevrenin de korunmuş olacağını söyledi.

Adana Ticaret Odası (ATO) bünyesinde faaliyet gösteren Avrupa Birliği Bilgi Merkezi, 'Atık Geri Dönüşümü ve Çevre Semineri' düzenledi. ATO Meclis Salonu'nda gerçekleşen seminere iş dünyası, akademisyen ve çevre örgütleri yoğun katılım gösterdi.

Seminere konuşmacı olarak katılan Çukurova Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Yüceer, çevrenin tarihsel gelişim süreci ve bugün gelinen durumu özetledi. Yüceer, atık dönüşümünün yaşanabilir bir dünya için taşıdığı hayati önemi vurguladı.

Mersin Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Özyurt ise çevrenin en önemli alanlarından olan atık dönüşümünün dünyaya ve insan yaşamına sağlayacağı katkılar üzerinde durdu. Bölgenin en önemli tarım ürünlerinden narenciye atıklarından sitrik asit ve hayvan yemi üretildiğini hatırlatan Özyurt, istenen çalışmaların yapılması halinde atıklarla ürün bazında katma değer elde edileceği gibi çevre kirliliğinin de en alt seviyede tutulabileceğini bildirdi.

Seminer sonunda etkinliğin hatırasına konuşmacılar Prof. Dr. Ahmet Yüceer ve Prof. Dr. Mustafa Özyurt'a Adana Ticaret Odası Genel Sekreteri Ahmet Nevruz, Adana Olgunlaşma Enstitüsü tarafından hazırlanan rölyefi sundu. Toplantıya gösterilen ilginin çevre bilincinin gelişimi açısından sevindirici olduğunu ifade eden Nevruz, ATO'nun bugüne kadar çevre konusundaki etkinliklere verdiği desteklerin önümüzdeki dönemde de devam edeceğini sözlerine ekledi.

'Atıkların Değerlendirilmesi Çevreyi Korur'
'Atıkların Değerlendirilmesi Çevreyi Korur'

- Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel 'Atıkların Değerlendirilmesi Çevreyi Korur' - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Antalya depremi neden şiddetli hissedildi? Prof. Dr. Naci Görür, sebebini anlattı Sokak kısıtlaması bile denize girmelerine engel olamadı Kısıtlamayı ihlal eden çocuklar polisleri görünce tehlikeye aldırmadan bir duvarın üstünde saklandı Koronavirüs aşısını bulan Pfizer'in CEO'sundan bomba itiraf: Aşıdan sonra virüsün bulaştırıp bulamayacağından emin değiliz Son Dakika! Soylu'dan, Kılıçdaroğlu'nun "Takip ediliyorum" açıklamasına yanıt: Tamamen gündemi değiştirme çabası ve iftiradır Erdoğan ile Bilal Göregen'in montaj videosunu gerçek zanneden Seren Serengil alay konusu oldu Sokağa çıkma kısıtlaması sayesinde İspanya'da vaka sayısı 1 ayda 25 binden 5 bine düştü Oyuncu Selahattin Taşdöğen, metrobüsteki güvenlik görevlileriyle tartışıp karakolluk oldu