Atıl BURTRAK Alanı İçin Çıkış Yolu Aranıyor - Son Dakika

Atıl BURTRAK Alanı İçin Çıkış Yolu Aranıyor

22.03.2013 13:59
Atıl BURTRAK Alanı İçin Çıkış Yolu Aranıyor, System.String[]

Nurettin Yılmaz, TYDTA proje direktörlerinden BURTRAK yerinin sanayiye kazandırılması için katkılarını istedi.

Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı BURTRAK'da

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı'nın (BAKA) girişimleri ve organizasyonu, Burdur Milletvekili Bayram Özçelik'in destekleriyle Burdur'a gelen Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı (TYDTA) yetkilileri, merkeze bağlı Gökçebağ Köyü'ndeki yıllardır atıl durumda bekleyen Burdur Traktör Fabrikası (BURTRAK) alanında incelemede bulundu, yetkililerle nasıl bir yatırım ve ne yapılabilir sorusuna cevap aradı. Burdur Valisi Nurettin Yılmaz, TYDTA proje direktörlerinden BURTRAK yerinin sanayiye kazandırılması için katkılarını istedi.

Burdur Gökçebağ Köyü'ndeki BURTRAK'ın kapandıktan sonra yaklaşık 30 yıldır atıl durumda bekleyen 724 dönümlük arazisi ve 20 bin metrekarelik kapalı alanının tekrar sanayiye kazandırılması için çalışmalar sürüyor. Orman ve Su İşleri Bakanlığı'na ait BURTRAK'ın yerine yatırımcı kazandırma çalışmalarını sürdüren BAKA, Burdur Milletvekili Bayram Özçelik'in destekleriyle Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı (TYDTA) Proje Direktörleri Mahmut Muhiddin KESKİN ile Samet AKYÜZ'ü Burdur'a getirdi.

TYDTA yetkilileri ile Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik, BAKA Genel Sekreter Vekili İsmail Kılınç, Orman Bölge Müdürü Mehmet Sait Yorulmaz, Orman İşletme Müdürü Ahmet Şahan, BAKA Burdur Yatırım Destek Ofisi (YDO) Koordinatörü Mehmet Candan, YDO uzmanları Şeref Furkan Ceylan ile Mustafa Nalçacıoğlu, BURTRAK fabrika alanında biraraya geldi.

YERİ, KONUMU, AVANTAJLARI ANLATILDI

Burdur heyeti, TYDTA proje direktörlerine 1978-1984 yıllarında Japon İşbora markasıyla Türkiye'nin ilk çift çekişli traktörünün üretildiği BURTRAK'ın yıllardır atıl bekleyen tesislerini gezdirdi. 724 dönüm arazi üzerine kurulu 20 bin metrekarelik kapalı alanı bulunan BURTRAK alanının yeri, konumu, hava alanına ve tren yoluna yakınlığı bakımından birçok avantajlarıyla sanayiye kazandırılması gerektiği anlatıldı.

TYDTA proje direktörleri, Burdur Valisi Nurettin Yılmaz ile de yemekte biraraya geldi. BURTRAK'ın yeniden sanayiye kazandırılmasının istihdam bakımından çok büyük önem taşıdığını vurgulayan Vali Nurettin Yılmaz, Burdur'da bulundukları için memnuniyetini ifade ederek, Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı'nın bu konuda katkılarını beklediklerini kaydetti.

TYDTA Proje Direktörleri Mahmut Muhiddin Keskin ile Samet Akyüz, Milletvekili Bayram Özçelik ile birlikte BAKA Burdur YDO'ya geçti. BAKA uzmanlarının hazırladığı raporu inceleyen TYDTA yetkilileri, Milletvekili Özçelik ile de BURTRAK arazinin Orman ve Su İşleri Bakanlığı'na ait olmasının nedeniyle yatırımcı için ortaya çıkardığı çekinceleri nasıl ortadan kaldırabiliriz sorusuna cevap aradı.

Atıl BURTRAK Alanı İçin Çıkış Yolu Aranıyor

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Atıl BURTRAK Alanı İçin Çıkış Yolu Aranıyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Esenyurt'ta polisin "Parti var" ihbarına gittiği yer Nijeryalıların derneği çıktı! Ayin bile yapmışlar Korona filan dinlemiyorlar! İstanbul'da yol kenarındaki fuhuş pazarlığı kameralara yansıdı Bakan Pakdemirli: Adana'daki sulama projesi, 106 bin kişiye istihdam sağlayacak Rus senatör Kosaçev: Muhsin Fahrizade suikasti Orta Doğu'da büyük bir savaşın 'kıvılcımı' olabilir Sokağa çıkma kısıtlaması başladıktan sonra onlarca evsiz, sokakta yatarken görüntülendi Dükkanına gelip haraç isteyen adamı ruhsatsız tabancasıyla vurdu Türkiye'nin en kalitesiz havası Düzce'de ölçüldü! Kirlilikten dolayı yürüyüş yapmak bile zararlı Kısıtlamaya uymayan gence ve kimliğini getirerek yasağı delen arkadaşına ceza kesildi