Son Dakika Haberleri: Atilla Dorsay'dan Meltem Cumbul'a Sert Eleştiri

Atilla Dorsay'dan Meltem Cumbul'a Sert Eleştiri

2 yıl önce

Atilla Dorsay'dan Meltem Cumbul'a sert eleştiri Sinema Eleştirmeni ve Yazar Atilla Dorsay: Meltem Cumbul'un hareketi kesinlikle bağışlanamazİSTANBUL - Birinci Büyükçekmece Belediyesi Kitap Günleri kapsamında, Kitapseverlerle söyleşide bir araya gelen Sinema Eleştirmeni ve Yazar Atilla Dorsay,...

Atilla Dorsay'dan Meltem Cumbul'a sert eleştiri
Sinema Eleştirmeni ve Yazar Atilla Dorsay: Meltem Cumbul'un hareketi kesinlikle bağışlanamaz

İSTANBUL - Birinci Büyükçekmece Belediyesi Kitap Günleri kapsamında, Kitapseverlerle söyleşide bir araya gelen Sinema Eleştirmeni ve Yazar Atilla Dorsay, Adana Film Festivalinde sunucu Meltem Cumbul'un En İyi Yönetmen Ödülünü Alan Semih Kaplanoğlu'nun elini sıkmamasını değerlendirdi. Cumbul'un yaptığının tamamen saygısızlık olduğunu belirten Dorsay, " Orada onun görevi herkesin elini sıkıp ödüllerini vermek. Eğer başka bir filmin sanatçısı olup bir nedenle bir nedenle ödül almak ya da ödül vermek gibi sahnede bulunsaydı, tamam, sıkmayabilirdi. Ama onun asli görevi zaten herkesi karşılamak herkese hoş geldin demek. Dolayısıyla Meltem Cumbul'un hareketi kesinlikle bağışlanamaz" dedi.
Birinci Büyükçekmece Belediyesi Kitap Günleri kapsamında, Sinema Eleştirmeni ve Yazar Atilla Dorsay, kitapseverlerle, "Gerçeklerin ve Hayallerin Sanatı Sinema" konulu söyleşi programında bir araya geldi. Sinema üzerine düşüncelerini dinleyenlerle paylaşan Dorsay, sinema üzerine yazdığı kitapların içeriklerini ve sinemanın usta isimleriyle yaptığı söyleşileri dinleyenlerle paylaştı.
"Meltem Cumbul'un hareketi kesinlikle bağışlanamaz"
Davetlilerin sinema üzerine sorduğu soruları da samimiyetle cevaplayan Dorsay, geçtiğimiz günlerde Adana Film Festivalinde, sunucu Meltem Cumbul'un En İyi Yönetmen Ödülünü Alan Semih Kaplanoğlu'nun elini sıkmamasını değerlendirdi. Meltem Cumbul'un yaptığı hareketin bağışlanamaz olduğunu belirten Dorsay, "Şimdi, Semih Kaplanoğlu'nun çok sevdiğim birisi olduğunu söylemem lazım, öncelikle. Çünkü 'Bal' filminin heyecanını Berlin'de birlikte yaşadık. O yıl Altın Ayı ödülünü aldı ve o üçlemeyi, Süt, Bal, Yumurtayı ben Yüz Yılın Yüz Türk filmi kitabıma da aldım. Böylesine bir sanatçıya kimsenin hakaret etmeye hakkı yok. O büyük bir sanatçı, bir kere onu bir tarafa yazalım. Meltem Cumbul orada başka bir misyonla bulunuyordu. Kendisini çok severim. Gerçekten çok sevdiğim bir insan. Orada onun görevi herkesin elini sıkıp ödüllerini vermek. Eğer başka bir filmin sanatçısı olup bir nedenle bir nedenle ödül almak ya da ödül vermek gibi sahnede bulunsaydı, tamam, sıkmayabilirdi. Ama onun asli görevi zaten herkesi karşılamak herkese hoş geldin demek. Dolayısıyla Meltem Cumbul'un hareketi kesinlikle bağışlanamaz, onu da söyleyeyim" diye konuştu.
Program sonunda ise Büyükçekmece Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Şahin tarafından Sinema Eleştirmeni ve Yazar Atilla Dorsay'a çiçek takdim edildi.Erdoğan'ın Mitinglerde Söylediği Şarkıya Kayahan'ın Eşi İpek Acar'dan İlk Yorum: Gurur Duyduk Fatih Portakal "Bir Araştırma Oranı Geldi" Deyip Çağrıda Bulundu İmamoğlu, Yenikapı Mitingi Düzenlendiği Esnada Elindeki Son Anketi Duyurdu