Atilla Kart, Baransu'nun İddialarını Başbakan'a Sordu - Son Dakika

Atilla Kart, Baransu'nun İddialarını Başbakan'a Sordu

02.01.2012 12:11
Atilla Kart, Baransu'nun İddialarını Başbakan'a Sordu, System.String[]

Başbakan Erdoğan'ın yazılı cevaplaması istemiyle soru önergesi veren CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Taraf Gazetesi Yazarı Mehmet Baransu'nun köşe yazısında ihbarda bulunduğunu ifade etti.

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Taraf Gazetesi Yazarı Mehmet Baransu'nun köşe yazısında, "…AK Partili bir ismin 2004 yılında İsviçre'ye neden gittiğini, gelirken yanında bulunan valizde kaç milyon dolar olduğunu, bu paranın Türkiye'ye neden getirildiğini de doğrusu merak ediyorum…" iddiasını Başbakan Recep Tayip Erdoğan'a sordu.

Başbakan Erdoğan'ın yazılı cevaplaması istemiyle soru önergesi veren Kart, Baransu'nun yazısında ihbarda bulunduğunu ifade etti. "Adı geçen yazarın iddia ve bilgilerinin sıhhatini bu aşamada bilemeyiz. Ancak böyle bir iddia köşe yazısında emin ifadelerle dile getiriliyor ise en azından tahkiki gereken bir iddia olarak ciddiye alınmalıdır." diyen Kart, Baransu'nun iddiasının devamı fikri takip olarak dile getirmesini istedi. Kart, iddia konusunda Cumhuriyet Savcılarının, bu arada Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının re'sen harekete geçip, olayı tahkik etmesi ve sonucuna göre de işlem yapması gerektiğini dile getirdi.

Kart, Başbakan Erdoğan'ın yazılı cevaplaması istemiyle aşağıdaki soruları yöneltti:

Böylesine somut ve ciddi bir iddia karşısında, Cumhuriyet savcıları ya da Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı neden harekete geçmemektedir? Adalet Bakanlığı'nın kurumsal baskısı sebebiyle mi, Cumhuriyet savcılıkları harekete geçememektedir?

İmzasız elektronik postalarla gelen soyut ihbarları bile ciddiye alan, kapsamlı soruşturmalar yapan Cumhuriyet Savcılıkları, böylesine somut ve ciddi bir ihbarı neden göz önüne almamaktadır?

Böyle bir tablo, Cumhuriyet Savcılığı Makamlarının, merkezi bir planlamayla yönlendirildikleri anlamına gelmez mi? Bu yönde bir sonuç ve kanaat doğmaz mı?

Atilla Kart, Baransu'nun İddialarını Başbakan'a Sordu

- Kaynak: CHA

Son Dakika Politika Atilla Kart, Baransu'nun İddialarını Başbakan'a Sordu - Son Dakika


Son Dakika

Kamu çalışanlarının mesai saatleri 10.00-16.00 olarak belirlendi Yüzme havuzu, hamam, sauna, masaj salonu ve lunaparkların faaliyetleri durduruldu Hafta içi saat 21.00-05.00 arası, hafta sonu ise kesintisiz sokağa çıkma kısıtlamasının detayları belli oldu Herkes bu tehlikeyi göz ardı etmişti! ABD'li yetkililer, halkı aşı dolandırıcılarına karşı uyardı Tayland'da balıklar 25 milyon lira değerinde balina kusmuğu buldu Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Türkiye'de birkaç milyon virüslü insan var, aramızda dolaşıyorlar Yüzde 10'u Katar Yatırım Otoritesi'ne satılan Borsa İstanbul'un satış bedeli netleşti Son Dakika: Hafta içi saat 21.00-05.00 arası, hafta sonu ise kesintisiz sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak