"Atina Taahhütlerini Yerine Getirmeli" - Son Dakika

"Atina Taahhütlerini Yerine Getirmeli"

07.09.2012 21:20

AB Konseyi Başkanı Herman Van Rompuy, Atina'da Yunanistan Başbakanı Antonis Samaras ile görüştü.

AB Konseyi Başkanı Herman Van Rompuy, Atina'da Yunanistan Başbakanı Antonis Samaras ile görüştü.

Alınan bilgiye göre, iki saat kadar süren görüşmede Van Rompuy

"Yunanistan'ın geleceğinin Avro Bölgesi'nde olduğuna dair hiçbir şüphesi olmadığı" yönünde açık bir mesaj vererek, Atina'nın verdiği taahhütleri yerine getirmesi gerektiği yineledi.

Van Rompuy, ülkede uygulanan mevcut mali uyum programının daha rekabetçi bir Ekonomi, Son Dakika Ekonomi Haberleri, Ekonomi Son Dakika'>ekonomi yaratacağına olan inancını ifade ederek, krizin yalnız Yunanistan'ın krizi olmadığını dile getirdi.

Samaras da ülke ekonomisinin toparlanması için Yunan halkı tarafından yapılan fedakarlıklara dikkati çekerek ülkenin güvenilirliğini yeniden kazanması için verilen önemli çabalara işaret etti.

Samaras, Yunan halkının yaptığı fedakarlıkların sınırlarına ulaştığını ve karşılığını bulması gerektiğini ifade etti.

Van Rompuy'a özelleştirme planları ve hükümetin durgunluğun etkileri ile işsizlikle mücadelede attığı adımları anlatan Samaras, kaçak göçle mücadelede de Avrupa'nın desteğini istedi.

Muhabir: Nevbahar Kabaklı

Yayıncı: Tarkan Demir - ATİNA

 Atina Taahhütlerini Yerine Getirmeli

- Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi 'Atina Taahhütlerini Yerine Getirmeli' - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR

Son Dakika

İzmir'den güzel haberler art arda geldi! Depremden 16 saat sonra enkazdan yaralı olarak çıkartıldı Söke'de deprem sırasında taş ocağından kopan kaya parçaları korkuttu Son Dakika: İzmir'de kurtarma çalışmalarının simge ismi Buse, 9.5 saat sonra enkazdan kurtarıldı İzmir'deki depremde enkaz altında kalan 28 yaşındaki futbolcu kurtarıldı Yakınları, Kulalı anne-kızın enkaz altında olduğunu sosyal medya hesaplarından paylaştı Deprem sonrası aşağılayıcı paylaşımlarda bulunan 16 kullanıcı tespit edildi, 3 kişi gözaltında Son Dakika: İzmir'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde ölü sayısı 24'e, yaralı sayısı 804'e yükseldi İzmir'de faaliyet gösteren bir otelin işletmecisinden örnek davranış: Depremzedeleri ücretsiz ağırlayacak