Son Dakika Haberleri: İsrailli Şirket, Atletico Madrid'e Ortak Oldu

İsrailli Şirket, Atletico Madrid'e Ortak Oldu

24 gün önce

İspanyol ekiplerinden Atletico Madrid, hisselerinin yüzde 15'ini İsrailli şirket Quantum Pacific Group'a sattı.

İspanya 1. Futbol Ligi kulüplerinden Atletico Madrid, hisselerinin yüzde 15'ini İsrailli bir şirket olan Quantum Pacific Group'a sattığını duyurdu.

Atletico Madrid tarafından yapılan yazılı açıklamada, İsrailli iş adamı Idan Ofer'in büyük ortağı olduğu çok uluslu Quantum Pacific Group'un, Atletico Madrid'in yüzde 15'lik hissesini almasıyla 50 milyon avroluk yatırımla sermaye artırımı gerçekleşeceği bildirildi. Varılan anlaşma gereği Quantum Pacific Group'un yapacağı yatırımın Atletico Madrid'in fonlarına geçeceği ve tüm hissedarların bundan fayda göreceği belirtildi.

Atletico Madrid, yeni ortağıyla, uluslararası marka olma yolunda önemli bir adım attığını ve bunun sportif rekabette üst düzeyde kalmalarını sağlayacağını savundu.

115 BİNDEN FAZLA KULÜP ÜYESİ VAR

1903 yılında kurulan Atletico Madrid Kulübü, şimdiye kadar onar lig şampiyonluğu ve Kral Kupası, ikişer Avrupa Süper Kupa, İspanya Süper Kupa, UEFA Avrupa Ligi Kupası ve birer Kıtalararası Kupa ile UEFA Kupa Galipleri Kupası kazandı. 115 binden fazla resmi kulüp üyesi ve tüm dünyada 800 kadar taraftar derneği olan Atletico Madrid'in, sosyal medyada 24 milyondan fazla takipçisi bulunuyor.


YORUMLAR

Kadın Yolcu Uçakta Uyuyakaldı, Gözünü Açınca Elini Yanındaki Adamın Cinsel Organında Buldu Bakırköy'de Yıkım Çalışmasında İşçi Hayatını Kaybetti! Belediye Başkanı, Tepkili Vatandaşı Tehdit Etti
Ilımlı İslam'a Geçeceğini Açıklayan Suudi Arabistan, Sinemaları Serbest Bırakıyor