Atletizm: Avrupa Atmalar Kış Kupası - Son Dakika

Atletizm: Avrupa Atmalar Kış Kupası

08.03.2017 15:23
Atletizm: Avrupa Atmalar Kış Kupası, System.String[]

Atletizmde, Avrupa Atmalar Kış Kupası, 11-12 Mart'ta İspanya'da düzenlenecek.

Atletizmde, Avrupa Atmalar Kış Kupası, 11-12 Mart'ta İspanya'da düzenlenecek.

Türkiye Atletizm Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre Las Palmas'taki Gran Canaria adasında yapılacak şampiyonada, 14 milli sporcu mücadele edecek.

Türk Milli Takımı'nda, Romanya'da geçen yıl yapılan Avrupa Atmalar Kupası'nda, 23 yaş altında şampiyon olan Osman Can Özdeveci ile Özkan Baltacı, yine geçen yıl Polonya'da düzenlenen Dünya Gençler Şampiyonası'nda bronz madalya elde eden Eda Tuğsuz ile 4. sırayı alan Emin Öncel yer alıyor. 2004 Atina Olimpiyatları'nın bronz madalyalı ismi Eşref Apak ile yıldızlarda dünya, gençlerde ise Avrupa ikinciliği bulunan Kıvılcım Kaya Salman da, takımdaki isimler arasında dikkati çekiyor.

Kıvılcım Kaya Salman, sezonun ilk milli müsabakası olan kupada 69 metrenin üzerinde atıp madalya almak istediğini belirtirken, Hüseyin Atıcı, "Bu yıl İstanbul Cup ve Seyfi Alanya'daki performansımı geliştirerek sezonun en iyi derecesini yapmak istiyorum." ifadelerini kullandı.

Eda Tuğsuz ise hedefinin, Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edip kişisel performansımın üstüne çıkmak olduğunu kaydederken, Berivan Şakır, Avrupa'nın en iyi sporcularının katılacağı yarışmaların, rekorlar ve baraj geçme mücadelesine sahne olacağını dile getirdi.

Osman Can Özdeveci, geçen sene olduğu gibi bu sene de altın madalya kazanmak istediğini vurguladı. Emin Öncel de sezonun ilk uluslararası müsabakasında hedefinin kürsüye çıkmak olduğunu ifade etti.

Kupaya katılacak Milli Takım'da yer alan antrenör ve sporcular şöyle:

Antrenörler: Cemalettin Balcı, Fatih Avan, Teodoru Agachi, Tayfur Salman

Erkekler: Osman Can Özdeveci ve Hüseyin Atıcı (gülle), Emin Öncel (cirit), Yusuf Yalçınkaya (disk), Tolgahan Yavuz, Eşref Apak ve Özkan Baltacı (çekiç).

Kadınlar: Eda Tuğsuz ve Berivan Şakır (cirit), Sare Bostancı (gülle), Şengül Polat, Kıvılcım Kaya Salman ve Tuğçe Şahutoğlu, (çekiç), Nurten Mermer (disk).

Kaynak: AA

Son Dakika Spor Atletizm: Avrupa Atmalar Kış Kupası - Son Dakika Spor


YORUMLAR
500

Son Dakika

Ev sahibinin 08:39 Ev sahibinin "Evden çık" lafı sonrası, bütün eve benzin döküp ateş açtı Su kuyusundan su alma sebebiyle çıkan tartışmada hayatını kaybetti! Ardında bir çocuğuyla hamile eşi kaldı 08:34 Su kuyusundan su alma sebebiyle çıkan tartışmada hayatını kaybetti! Ardında bir çocuğuyla hamile eşi kaldı Arnavutköy Deva Partisi İlçe Başkanlığına silahlı saldırı düzenlendi 08:22 Arnavutköy Deva Partisi İlçe Başkanlığına silahlı saldırı düzenlendi
Ahu Yağtu, meslektaşı Hande Subaşı'nın eski eşi Can Tursan ile görüntülendi 07:38 Ahu Yağtu, meslektaşı Hande Subaşı'nın eski eşi Can Tursan ile görüntülendi Yumurta, un, yağ ve sirkeli suya bulanan damat isyan etti: Tam 3 kere yıkanmak zorunda kaldım 06:00 Yumurta, un, yağ ve sirkeli suya bulanan damat isyan etti: Tam 3 kere yıkanmak zorunda kaldım Müge Anlı'nın sır gibi sakladığı 19 yaşındaki kızı ortaya çıktı 23:53 Müge Anlı'nın sır gibi sakladığı 19 yaşındaki kızı ortaya çıktı
ABD'deki Türkevi açılışında ilginç anlar! Ali Erbaş'ın duasına BM sekreteri Guterres de el açtı 22:25 ABD'deki Türkevi açılışında ilginç anlar! Ali Erbaş'ın duasına BM sekreteri Guterres de el açtı Amirleri her şeyi kaydetti! Soygun ihbarına gitmesi gereken polisler, ekip otosunda cinsel ilişkiye girdi 21:04 Amirleri her şeyi kaydetti! Soygun ihbarına gitmesi gereken polisler, ekip otosunda cinsel ilişkiye girdi
Advertisement