Atmalar Kış Kupası'nda Türkiye 1 Altın, 2 Gümüş Madalya Kazandı - Son Dakika

Atmalar Kış Kupası'nda Türkiye 1 Altın, 2 Gümüş Madalya Kazandı

13.03.2017 09:43
Atmalar Kış Kupası'nda Türkiye 1 Altın, 2 Gümüş Madalya Kazandı

DHAİspanya'nın Kanarya adalarında yapılan 17. Avrupa Atmalar Kış Kupası'nda Türkiye Gülle atmada Altın, Cirit atmada gümüş ve U23 erkek takımı ise şampiyonada 2. olarak gümüş madalya kazandı.

KANARYA ADALARI-DHA

İspanya'nın Kanarya adalarında yapılan 17. Avrupa Atmalar Kış Kupası'nda Türkiye Gülle atmada Altın, Cirit atmada gümüş ve U23 erkek takımı ise şampiyonada 2. olarak gümüş madalya kazandı.

Dün sona eren Avrupa Atmalar Kupası'nda gülle atmadaki 19.61'lik derecesi ile şampiyona rekoru kıran ve geçen yıl da şampiyon olan Osman Can Özdeveci Altın, ilk gün yarışlarında ise Eda Tuğsuz 60.98 metrelik atışı ile Büyükler ve U23 Kadınlar Türkiye Rekorunu kırarak, U23 Kadınlar Cirit Atmada Gümüş Madalyanın sahibi olmuştu.

Takımlarda Türkiye Atletizm Milli takımımız Kadınlarda Avrupa 4.'sü, Erkeklerde ise Avrupa 2.'si olarak şampiyonayı tamamladılar.

Diğer sonuçlar ise şu şekilde;

Şengül Polat U23 Kadınlar Çekiç Atmada 54.50 ile 8.oldu.

Büyük Erkekler Çekiç Atmada Eşref Apak 71.55'lik atışıyla 7. olurken Özkan Baltacı 69.92'lik atışıyla 11.oldu.

Nurten Mermer U23 Kadınlar Disk Atmada 47.01'lik atışıyla 11.oldu.

Hüseyin Atıcı Büyük Erkekler Gülle Atma B grubunda 18.15'lik atışıyla serisinde 7.oldu.

Emin Öncel U23 Erkekler Cirit Atmada 74.72'lik atışıyla 7.oldu.

Berivan Şakır Büyük Kadınlar Cirit Atmada 51.43'lük atışıyla 13.oldu.

Atmalar Kış Kupası'nda Türkiye 1 Altın, 2 Gümüş Madalya Kazandı

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Atmalar Kış Kupası'nda Türkiye 1 Altın, 2 Gümüş Madalya Kazandı - Son Dakika


Son Dakika

Numan Kurtulmuş, vatandaşı heyecanlandırdı: Herkesi tatmin edecek çok güçlü bir asgari ücret açıklanacaktır 21:47 Numan Kurtulmuş, vatandaşı heyecanlandırdı: Herkesi tatmin edecek çok güçlü bir asgari ücret açıklanacaktır
Mersin'de gerçekleşen CHP mitingindeki kalabalık yüksek bir noktadan kameralara kaydedildi 18:19 Mersin'de gerçekleşen CHP mitingindeki kalabalık yüksek bir noktadan kameralara kaydedildi Tenekeyi bıçak gibi kesti! İşte Türkiye sahillerini istila eden balığın çene gücü 17:54 Tenekeyi bıçak gibi kesti! İşte Türkiye sahillerini istila eden balığın çene gücü AK Partili Mahir Ünal açılışa katılımın az olduğunu gördü ve 15:16 AK Partili Mahir Ünal açılışa katılımın az olduğunu gördü ve "Zaten kimse gelmemiş ki" dedi Son Dakika! Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na TÜİK tepkisi: Buralar ciddi kurumlardır, senin gibi ciddiyetsiz değil 14:53 Son Dakika! Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na TÜİK tepkisi: Buralar ciddi kurumlardır, senin gibi ciddiyetsiz değil Haluk Bilginer, Cübbeli Ahmet Hoca'nın sözlerinden şarkı yaptı: Öp beni, yut beni, yala beni, şap beni, şup beni... 13:20 Haluk Bilginer, Cübbeli Ahmet Hoca'nın sözlerinden şarkı yaptı: Öp beni, yut beni, yala beni, şap beni, şup beni... Guinness sorusu Kim Milyoner Olmak İster'e damga vurdu! Yarışmacı joker kullanmasına rağmen elendi 12:32 Guinness sorusu Kim Milyoner Olmak İster'e damga vurdu! Yarışmacı joker kullanmasına rağmen elendi Barbaros Akdeniz'in Kılıcı dizisinde yeni bir yüz: Emir Benderlioğlu 12:13 Barbaros Akdeniz'in Kılıcı dizisinde yeni bir yüz: Emir Benderlioğlu
Advertisement