ATO Yönetim Kurulu Başkanı Baran Açıklaması - Son Dakika

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Baran Açıklaması

07.01.2017 11:40
ATO Yönetim Kurulu Başkanı Baran Açıklaması, System.String[]

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, terörün ülkelerin ortak sorunu olduğunu belirterek, "Türkiye, terör belasını def ettiğinde dünyanın yükselen yıldızı olacak.

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, terörün ülkelerin ortak sorunu olduğunu belirterek, " Türkiye, terör belasını def ettiğinde dünyanın yükselen yıldızı olacak." değerlendirmesinde bulundu.

ATO'dan yapılan yazılı açıklamaya göre Baran, yönetim kurulu, meclis ve komite üyeleriyle birlikte Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'yı makamında ziyaret etti.

Buradaki konuşmasında, ülke gündemine ilişkin konulara değinen Baran, Türkiye'nin çok sorunlu bir coğrafyada hem dış hem de iç sorunlara rağmen istikrarını ve güvenini korumayı sürdürdüğünü belirtti.

Terörün sadece Türkiye'nin değil, üçüncü dünya ülkelerinin ve gelişmiş ülkelerin de ortak sorunu olduğuna dikkati çeken Baran, "Patlayan her bomba umdukları gibi bizi bölmüyor, aksine birbirimize biraz daha bağlıyor, kenetliyor. ATO olarak devletimizin yanındayız, üzerimize düşeni de yaparız. Türkiye, terör belasını def ettiğinde dünyanın yükselen yıldızı olacak." ifadesini kullandı.

Baran, Ankara'nın ekonomik ve sosyal gelişimine yönelik olarak hayata geçirmeyi planladıkları projelere ilişkin bilgi verdi.

"Nefes kredisi" ile Ankara tüccarına 1 milyar liralık kredi imkanı sağladıklarını belirten Baran, şehrin ekonomik anlamda kalkınması için Ankara'dan uluslararası uçuşların artırılması gerektiğini kaydetti.

Baran ziyaret sonunda Bakan Kaya'ya, ATO'nun hazırlattığı "milli birlik" temalı 2017 yılı takvimini hediye etti.

- Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi ATO Yönetim Kurulu Başkanı Baran Açıklaması - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR

Son Dakika

Kısıtlamaya uymayan kardeşler terör estirdi: 3 polis yaralı Ellen Page transeksüel olduğunu açıkladı, Elliot ismini aldı Emre Bol'dan Diagne'yle ilgili çirkin yorum: Ülkesinde timsah yiyordu, Türkiye'de topçu oldu Yeni pozlarını paylaşan Hadise'ye beğeni üstüne beğeni yağdı Koronadan daha tehlikeli! Biyoteröristler, virüsler üzerinde çalışan biyologların bilgisayarlarına saldırı gerçekleştirebilir "Millet İttifakı'nın çatı adayı kim olsun?" anketinde ilk iki sırada İmamoğlu ve Yavaş var Yasak aşkın ortaya çıkmaması için ölen sevgilisini giydirip kapı önüne bıraktı Müge Anlı dehşete düştü! Anne, 6 aylık bebeğini tandırda diğerini de boğarak öldürdü