Atso'nun "Antalya İnovasyon Ödülü"Ne Büyük İlgi - Son Dakika

Atso'nun "Antalya İnovasyon Ödülü"Ne Büyük İlgi

08.09.2017 15:12
Atso'nun

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından ilk kez verilecek "Antalya İnovasyon Ödülü"ne çok sayıda başvuru geldi.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından ilk kez verilecek "Antalya İnovasyon Ödülü"ne çok sayıda başvuru geldi.

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, yaptığı yazılı açıklamada, ürün, hizmet, pazarlama, organizasyon ve süreç inovasyonu olmak üzere 5 kategoride verilecek ödüllere Antalya firmalarının gösterdiği ilgiden memnun olduklarını ifade etti.

Oda olarak 2017 yılını "İnovasyon Yılı" ilan ettiklerini, bu temayı çeşitli etkinlikler ile desteklediklerini belirten Çetin, şunları kaydetti:

"Odamızın 'ATSO 2017 İnovasyon Yılı' etkinlikleri kapsamında bu yıl ilk defa 'Antalya İnovasyon Ödülü' yarışması düzenliyoruz. Bu yarışmayı düzenlemedeki amacımız, Antalya'da her alanda inovasyon yenilikçilik kültürünün gelişmesini, Antalya ekonomisine yeni ürün, yeni üretim ve hizmet alanlarının kazandırılmasını, araştırma-geliştirmeye dayanan yüksek katma değerli üretimi, beşeri sermayenin ve fikri mülkiyet haklarının gelişmesini teşvik etmek, yenilikçilik konusunda farkındalık yaratmaktır."

"27 inovatif proje başvurusu yapıldı"

Yarışmayı basın bültenleri, sosyal medya ve e-posta yoluyla duyurduklarını belirten Çetin, yarışmayı ilk kez düzenlemelerine rağmen tarım, turizm, sanayi ve hizmet sektörlerinde, ürün, hizmet, pazarlama, organizasyon ve süreç kategorilerinde nitelikli 27 inovatif proje başvurusu aldıklarını bildirdi.

Çetin, "Projelerin nitelikleri ve başvuru sayısı Antalya adına bizlere gurur ve heyecan vermiştir.

Firmalarımızın, Ar-Ge, tasarım, inovasyon faaliyetlerinde fark yaratan projelere imza atabilme kapasitelerine baktığımızda, endüstri 4.0 alanındaki çalışmalarımızın Antalya firmalarında şimdiden karşılık bulmuş olduğunu görmekten büyük mutluluk duyuyorum." ifadelerini kullandı.

ATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Hüseyin Barut, KOSGEB Antalya Müdürü Kazım Akgün, Makine Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Ayşen Hamamcıoğlu, Akdeniz Üniversitesi İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Koray Çetin, Antalya Bilim Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Ali Cem Başarır'dan oluşan jüri, başvuru yapanların sunumlarını dinledi ve değerlendirmelerde bulunacak.

Juri üyeleri, başvuruları puanlamakta büyük zorluk yaşadıklarını, her bir projenin birbirinden değerli olduğunu bildirdi.

Dereceye giren firmalar, 13 Eylül'de yapılacak "ATSO 2017 Geleneksel Ödül Töreni"nde açıklanacak ve ödülleri takdim edilecek.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Atso'nun 'Antalya İnovasyon Ödülü'Ne Büyük İlgi - Son Dakika


Son Dakika

Koronavirüs nedeniyle büyük talep gören propolis, ölçüsü ve türüne göre 100 TL'ye kadar alıcı buluyor Heyecanlandıran keşif! Denizli'de iki bin yıllık rahip başı heykeli bulundu Kısıtlamada sokakta yakalanan genç: Annem cezayı duyarsa beni evlatlıktan reddeder Fransa'da polis şiddeti, halkı sokağa döktü! Çatışmalara "Macron İstifa" sloganları damga vurdu Danimarka'da vizonların ardından koronavirüs bulaşan kediler de itlaf edildi Kısıtlamaya uymayan gence ve kimliğini getirerek yasağı delen arkadaşına ceza kesildi 13 yıllık davada şok gerçek! Eski Muğla Milletvekili Rifat Adnan Akarca 3 kız kardeşin babası çıktı Koronaya rağmen Şehabettin dedeyi onlarca kişi son yolculuğuna uğurladı