Augsburg Polis Katil Zanlısı, İkinci Kez Bir Polisi Öldürmüş - Son Dakika

Augsburg Polis Katil Zanlısı, İkinci Kez Bir Polisi Öldürmüş

01.01.2012 14:59
Augsburg Polis Katil Zanlısı, İkinci Kez Bir Polisi Öldürmüş, System.String[]

Yaklaşık iki ay önce rutin denetimler sırasında Almanya'nın Augsburg kentinde Mathias Vieth adlı bir polisi vurarak öldüren ve Perşembe günü gözaltına alınan zanlı Rudolf R.'nin daha önceden de bir polis memurunu vurduğu ortaya çıktı.56 yaşındaki Rüdiger'in, 1975 yılında 19 yaşında iken ilk cinayetini işlediği ve ömür boyu hapis cezasına çarptırıldığı haber verildi.

Yaklaşık iki ay önce rutin denetimler sırasında Almanya'nın Augsburg kentinde Mathias Vieth adlı bir polisi vurarak öldüren ve Perşembe günü gözaltına alınan zanlı Rudolf R.'nin daha önceden de bir polis memurunu vurduğu ortaya çıktı. 56 yaşındaki Rüdiger'in, 1975 yılında 19 yaşında iken ilk cinayetini işlediği ve ömür boyu hapis cezasına çarptırıldığı haber verildi.

Ancak 19 yıl sonra serbest bırakılan katilin, 2003 yılında bir hırsızlık olayında iki dedektife sprey sıkmak suçundan tekrar hapse girdiği, 2006 yılından itibaren serbest bırakılıp Ağustos 2011'e kadar gözetim altında tutulduğu ifade edildi. Zanlının iki ay sonrada kardeşi ile birlikte ikinci cinayeti işlediği belirtildi.

Zanlılar, haklarında yapılan suçlamalar karşısında susmaya devam ederken, DNA izlerinden bir tanesinin iki ay önce olay yerinde bulunan DNA izleriyle örtüştüğü bildirildi. Ayrıca zanlıların saklandıkları yerde silahlar da ele geçirildi.

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Augsburg Polis Katil Zanlısı, İkinci Kez Bir Polisi Öldürmüş - Son Dakika


Son Dakika

"Ronaldo'yu asla geri çevirmem" sözüyle gündem olan G.Saray'ın eski yengesi isyan etti: Elinizi vicdanınıza koyun Çamlıca Kulesi'nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na özel ışık gösterisi İnsanlık dışı ceza! Endonezya'da bir aile, kızlarıyla izinsiz aynı evde kalan genci bacaklarından astı Fransa'daki saldırı Müslümanlara nefret kusan siyasetçilere bahane oldu: İslamiyet'i topraklarımızdan silip atın Cinsel istismara uğrayan 14 yaşındaki çocuk, doğum yaptı Muharrem İnce, partisi CHP'ye yüklendi: Her gün yeni bir skandal duyuyoruz Irmak Ünal koronaya yakalandığını açıkladı, herkes videodaki derin dekolteye takıldı Son Dakika! Putin: Karabağ görüşmelerinde Türkiye dahil birçok ülke yer almalı