Son Dakika Haberleri: Augsburg Polis Katil Zanlısı, İkinci Kez Bir Polisi Öldürmüş

Augsburg Polis Katil Zanlısı, İkinci Kez Bir Polisi Öldürmüş

8 yıl önce

Yaklaşık iki ay önce rutin denetimler sırasında Almanya'nın Augsburg kentinde Mathias Vieth adlı bir polisi vurarak öldüren ve Perşembe günü gözaltına alınan zanlı Rudolf R.'nin daha önceden de bir polis memurunu vurduğu ortaya çıktı.56 yaşındaki Rüdiger'in, 1975 yılında 19 yaşında iken ilk cinayetini işlediği ve ömür boyu hapis cezasına çarptırıldığı haber verildi.

Augsburg Polis Katil Zanlısı, İkinci Kez Bir Polisi Öldürmüş, System.String[]

Yaklaşık iki ay önce rutin denetimler sırasında Almanya'nın Augsburg kentinde Mathias Vieth adlı bir polisi vurarak öldüren ve Perşembe günü gözaltına alınan zanlı Rudolf R.'nin daha önceden de bir polis memurunu vurduğu ortaya çıktı. 56 yaşındaki Rüdiger'in, 1975 yılında 19 yaşında iken ilk cinayetini işlediği ve ömür boyu hapis cezasına çarptırıldığı haber verildi.


Ancak 19 yıl sonra serbest bırakılan katilin, 2003 yılında bir hırsızlık olayında iki dedektife sprey sıkmak suçundan tekrar hapse girdiği, 2006 yılından itibaren serbest bırakılıp Ağustos 2011'e kadar gözetim altında tutulduğu ifade edildi. Zanlının iki ay sonrada kardeşi ile birlikte ikinci cinayeti işlediği belirtildi.


Zanlılar, haklarında yapılan suçlamalar karşısında susmaya devam ederken, DNA izlerinden bir tanesinin iki ay önce olay yerinde bulunan DNA izleriyle örtüştüğü bildirildi. Ayrıca zanlıların saklandıkları yerde silahlar da ele geçirildi.

Haber Yayın Tarihi: 01.01.2012 02:59 Kaynak: CHATerörist elebaşı Duran Kalkan'ın genç kızlara tecavüz ettiği görüntüler emniyet güçlerine teslim edildi
Parti sonrası objektiflere yakalanan Aleyna Tilki yırtık çoraplarıyla şaşırttı 2 çocuk annesi kadın, işten çıkartılma sebebini öğrenince şoka uğradı