Avangard Kuramı Kitabı - Son Dakika

Avangard Kuramı Kitabı

6 yıl önce

Avangard Kuramı Kitabı kitabının yazarları, yayınevi, baskı tarihi ve diğer tüm bilgileri. Avangard Kuramı Kitabı kitabının kısa özeti.

Avangard Kuramı Kitabı, System.String[]

Avangardın davası, sanatı ve hayatı buluşturmaktır. Sanatın içinden toplumu dönüştürmeyi umar. 20. yüzyılda eleştirel bir kültürün kurulmasındaki en aykırı deneyimi oluşturur.


Bürger, iki dünya savaşı arasında tırmanan, dada, sürrealizm gibi avangard girişimler ve kışkırttıkları kuramsal polemikler ışığında, avangardın toplumsal, tarihsel suretini çıkarır. Avangardın modernizmle ilişkilendirilmesinde sürüp giden belirsizliği çözümler. Avangard Kuramı 20. yüzyıl kültürü, sanatı ve edebiyatı üzerine incelemelerde bir eşik sayılır. Uyandırdığı tartışmalar hâlâ sürüp gitmekte ve avangardın sicilini zenginleştirmektedir.


1968 eylemleri avangardın belki sonu, belki de yeniden doğuşudur. Öyle veya böyle, avangard, sanatın hayatındadır. Uyandırdığı umut ve tehdit etkisini sürdürür.

(Arka Kapak)

Yazar: Peter Bürger

Yayınevi: İletişim Yayınları


ISBN: 9789750501913

Boyut: 13,5x19,5

Sayfa Sayısı: 192

Basım Yılı: 2009-07

Basım Yeri: İstanbul

Cilt Durumu: Karton

Kağıt Türü: 2. Hamur

Dil: Türkçe

Haber Yayın Tarihi: 07.11.2014 01:07 Son Dakika

FETÖ'cü Hakan Şükür'den 9 yıl sonra gelen itiraf: Siyasete girmeyi hiç istemedim, pişmanım
Dernek çalışanlarının geliştirdiği soba, görenleri hayrete düşürdü Yüz nakilli Recep Sert ile eşi Esma Sert, 6 yıllık evliliklerini noktalıyor