Avcı Eğitim Kursunu Tamamlayanlara Belge Verildi - Son Dakika

Avcı Eğitim Kursunu Tamamlayanlara Belge Verildi

04.12.2015 13:43
Avcı Eğitim Kursunu Tamamlayanlara Belge Verildi, System.String[]

Afyonkarahisar Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen, avcı eğitim kursuna katılanlara belge verildi.

Afyonkarahisar Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen, avcı eğitim kursuna katılanlara belge verildi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü, Afyonkarahisar Şube Müdürlüğü ve Dinar Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu kapsamında Avcı Eğitim Kursu açıldı. Kursun sonunda 28 kursiyer, avcılık kurs bitirme belgesi aldı.

5. Bölge Müdürü Mehmet Kuşcu, yaptığı açıklamada, ekolojik ve doğal hayatın korunması, sürdürülebilir şekilde devamı ve bu kaynakların milli ekonomiye kazandırılmasının, kayıtlı ve bilinçli avcılıkla mümkün olacağını belirtti.

Kuşcu, "Doğal kaynakların tükenmez olmadığının anlaşılması, tabiattaki dengenin bozulması, insanların avcılıkla ilgili konularda edindikleri bazı bilgilerle, eski ve yanlış kanaatlerinden pişmanlık duyarak uzaklaşmaları, avcılıkta eğitimin ne kadar gerekli ve önemli olduğunu göstermektedir. Bu nedenle bu kursa katılan avcılar, doğayı koruyan bilinçli bireyler olmuşlardır" ifadelerini kullandı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Avcı Eğitim Kursunu Tamamlayanlara Belge Verildi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Formula 1'de korkunç kaza! Romain Grosjean'ın aracı ikiye bölündü Manchester United'dan müthiş geri dönüş! Cavani takımını ipten aldı Babası sinir krizi geçirdi! 6'ncı kattan düşen 13 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti Kadıköy'de bir gol daha! Meşin yuvarlak 3. kez ağlarla buluştu Tarla sürerken traktörden düşen sürücü, hayatını kaybetti Hezimete uğrayan Paşinyan'dan tarihi itiraf: Azerbaycan'la savaşacak gücümüz kalmadı Anıl Karaer'in top toplayıcı çocuğa doğru sert bir vuruş yaptı ve büyük tepki çekti 54 yaşında ringlere dönen Mike Tyson berabere kaldığı maçtan 156 milyon TL kazandı